Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vagyok döntésképtelen?...

Miért vagyok döntésképtelen? Ez valami betegség jele?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy képes vagyok 1 dologra nagyon sok időt szentelni, de ezek mind ilyen kis jelentéktelen dolgok.



Például:



Kalóriát számolok, figyelek az egészség étkezésre, és képes vagyok több órát azzal eltölteni, hogy összeállítsam étrend terén 1-1 napomat, mert mindig változtatni akarok valamin. Ugyanez a boltokban is, mert képes vagyok 1 órát eltölteni a boltban csak azért, mert nem tudok dönteni 1-1 termék között.


Filmnézésnél ugyanez. Nem tudok 1 filmet megnézni és kiválasztani, mert képtelen vagyok dönteni, hogy melyik legyen. Sorozatoknál szintén ez a helyzet. Mire kiválasztanék 1 sorozatot, addigra megunom az egészet és inkább hagyom.



De leginkább az életmóddal/étkezéssel kapcsolatban tűnt fel ez a dolog. Annyira tökéletesen akarod csinálni mindent, hogy órákat töltök 1-1 dolog megtervezésével, mert nem tudok dönteni, hogy most ebédre X kalóriát, vagy X-200 kalóriát egyek és akkor így vacsorára egyek többet. Szóval értitek, ilyen teljesen jelentéktelen dolog, amin kb semmi sem múlik.



2023. júl. 4. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy?
2023. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy betegség lenne a háttérben. Mások is így vannak ezzel, hidd el.
2023. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1#

Teljesen normális a testsúlyom.

3 évvel ezelőtt volt rajtam +40kg, de ez mára már lement.

2023. júl. 4. 10:06
 4/6 Shaddark ***** válasza:
100%

Én inkább gratulálok neked. A népesség 70%a le szeretne fogyni, de képtelenek tudatosan étkezni. Se kitartás, se konzekvens magatartás a döntésük betartásához nincs bennük. Inkább esznek guru kajákat, próbálkoznak csoda módszerekkel, minden elképesztő hülyeséggel csak ne kelljen időt és energiát szánni rá.

Szerintem (és simán tévedhetek pár mondat alapján) inkább a motivációd hiányzik, lehet túl inger szegény környezetben élsz.

Ezért nem döntés képtelen, hanem motiválatlan vagy. Ha nem érdekel ez sem, az sem, persze hogy nem tudsz választani.

2023. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :D


Motiválatlan semmiképpen sem vagyok, imádok edzeni és tudatosan táplálkozni. Valószínűnek tartom, hogy a túlzott maximalizmusom miatt vagyok ilyen, hogy inkább 5x átgondolok valamit, de az a végén tökéletes legyen.

2023. júl. 4. 14:38
 6/6 Shaddark ***** válasza:
Értem, akkor csak simán perfekcionista vagy :)
2023. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!