Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Anyukám sváb, apukám cigány...

Anyukám sváb, apukám cigány származású. Azért nézek ki, úgy, mint egy arab,spanyol?

Figyelt kérdés

2023. júl. 4. 17:36
 1/8 Noren1989 ***** válasza:
92%
Azért nézel ki cigànynak, igen.
2023. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Én sima cigány vagyok és annak is nézek ki. Olyan presszócigány, vagy minek mondják😂.
2023. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A svabok is kreolosak.
2023. júl. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Volt egy sváb származású kolis szobatársam, egy lenszőke, fehér, kékszemű nőt képzelj el, aki magas volt, és elég masszív testalkatú (nem, nem volt elhízva, tök vékony volt, csak a bokája, csuklója vastag volt).

Szóval igen, simán lehet, hogy anyukád nagyon recesszív sváb genetikája bezavart annyira az inkább domináns elemeket hordozó cigány genetikádba, hogy emiatt mediterránnak nézel ki.

A recesszív-domináns gének amúgy egy nagyon érdekes témakör, az én apám magyar, de mindig cigánynak nézik, mert göndör fekete haja van, barna szeme, meg picit sötétebb bőre, magas, izmos, de hízékony. Anyám zöld szemű, barna hajú, alacsony, szintén hízékony nő. Kettejükből lettem én, aki valamiért vörös hajú, kék szemű, és fehér, szeplős bőrű vagyok, és ha a világ összes kajáját felzabálom, akkor talán hízok két grammot, de amúgy kb. képtelen vagyok hízni. Meg az öcséim, akik mindketten barna hajúak, barna szeműek, fehér bőrűek, normál testalkatúak. Az arcvonásaink egyformák, viszont különböző színben és magasságban jöttünk. Ez van. Egy családi fotón láttam déd-nagypapám, fekete-fehér a fotó, de látszik rajta, hogy neki rőt szakálla volt (sapkát hord a fotón, szóval a hajszín ismeretlen), de úgy tűnik, ez a recesszív gén öröklődött, és találkozott anyámban a benne is hordozott recesszív génnel. Nem nézek ki magyarnak egyáltalán én se.

2023. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem minden spanyol néz ki úgy. Spanyolországban van a gitano, "sötét bőrű, fekete hajú nomád népcsoporthoz tartozik, amely valószínűleg Indiából származik és Európa-szerte elterjedt." fordítása cigány. De attól, hogy ők is jelen vannak Spanyolországban, egy átlag spanyol nem feltétlenül néz ki úgy. Ismertem világos spanyolt, akinek barna haja volt, vagy szőke, barna szeme vagy világosabb színű, illetve ismertem gitanot, sőt még barna bőrűt is. Spanyolok között is van mindenféle, szóval nincs egy átlag kinézete. Attól, hogy van pl zeneműfaj, ami a gitanoktól származik, még nem képviselik a kinézetükkel az egész országot.


Az jut eszembe, amit egy fórumon olvastam, csak már nem emlékszem melyiken. Egy spanyol festett egy általános képet a magyarokról miután megismert egy magyarországi cigányt. Az alapján amit megismert róla, kreol bőrű, fekete hajú és jövendőt jósól és ahogy értelmeztem, ő így képzelte el a többi magyart is.

Mondjuk ahol éltem annak idején nem igazán ismerték Magyarországot, volt aki úgy képzelte el, hogy egy elhagyatott sivatagból érkeztem, ahol még az internetkapcsolat sem létezik volt aki azt hitte, hogy 11 évesen már férjhez adtak engem, mert ez a szokás Magyarországon. :D


De visszatérve, maximum egy gitano Spanyolországban nem olyan mint Magyarországon a cigány. Tehát, ha egy magyarországi cigány kimegy spanyolországba és ott letelepszik, valószínűleg nagyon sok másfajta tapasztalata lesz, mint ami Magyarországon van.


Nyilván más, ha nem Spanyolországról, hanem Dél-amerikáról beszélünk, ott már nagyobb számban vannak jelen az indiánok, van jelen a fekete haj, kreol bőr, barna szem. Bár ott sem ez az alap kinézet, hiszen nagyon változatos ott is az emberek kinézete, azért már ha azt mondjuk, hogy mexikói ember, automatikusan erre a kinézetre asszociálunk, míg azt mondjuk, hogy madridi, nem automatikusan egy fekete hajú, kreol bőrű ember jut az eszünkbe.

2023. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Azt hozzátenném még, hogy nem szídtam a spanyolokat az előző kommentemmel, nem akartam negatív képet festeni rőlk, hiszen ismerek nagyon kedves, jófej és okos spanyolokat is!!!!!!!!!!!!!!!!


Most csak inkább a kinézetekre akartam rámenni hogy miért nem kell autmatikusan spanyol kinézetűnek mondani a kreol bőrű fekete hajú embereket.

2023. júl. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, a svábok azok épp magyar németek szóval, félcigánynak nézhetsz ki.
2023. szept. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%
Ismertem egy spanyol leányzót szőke kékszemű... nem ìgy képzelem őket. Szóval te nem csak apád miatt nézelki cigánynak.
márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!