Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan motiválhatnám magam...

Hogyan motiválhatnám magam ebben a siralmas helyzeben?

Figyelt kérdés

Több külföldi tartalomgyártót követek, és sok videó után inspirált, motivált leszek, felrobbanok, úgy akarok cselekedni mindenért, mert látom, hogy kint mennyi lehetősége van az embereknek, mennyivel jobb... aztán rájövök, hogy a valóság ebben az országban siralmas. Kevés fizetés, minden egyre rosszabb, stb... és elmegy a kedvem mindentől.


Hogyan tegyek ez ellen? Hogyan szereztek motivációt?



2023. júl. 6. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
költözz külföldre, nekem is ez a célom
2023. júl. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek: szégyellem és bánom, hogy magyar vagyok. Nem tudom, hogy miért büszkék a magyarságukra az emberek. Arra büszkék, hogy negatívak, lehúzzák a másikat, birkák, stb?


#1 Hova készülsz?

2023. júl. 7. 00:03
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Én örülök neki, hogy magyar vagyok. Az egyik legkülönlegesebb nyelv a magyar és mindíg öröm amikor egy magyar embert a külföldiek bis felismernek.

Legyél a kevés kivétel egyike és segítsd a másikat ha tudod.

Én csak azt sajnálom ami ebből az országból és népből lehetne.


Lassan 5 éve élek Németországban és tényleg könnyebb. Ide már csak látogatóba jövök évi 1-2 alkalommal.


Tanácsom külfölddel az, hogy olyan országba menj aminek beszéled a nyelvét.

Sokkal könnyebb lesz minden.


Ha pedig Németország akkor BW tartományt célozd meg főleg Stuttgart környékére érdemes jönni mert rengeteg munka van.

2023. júl. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ebben tudnál segíteni, kérlek szépen? Kissé félek külfölddel kapcsolatban.
2023. júl. 7. 01:02
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Én örülök hogy magyar vagyok, és szeretek az lenni. 4 kontinens, 10 országában éltem, civilizációs központokban, amerikai egyetemen írtam a doktorim, stb... és mégis itthon érzem magam a legjobban. Itthon alapítottam céget, vettem lakást, fogok családot alapítani. Én szeretem az országot. És jól lehet itt élni, ha tudod mit csinálsz. Akinek nem megy, annak külföldön sem menne, nincs kolbászból a kerítés, és szinte semmivel sem könnyebb, inkább egyfajta szelekciós hatás eredménye a kinn elért jobb teljesítmény. Ne celebek alapján ítélj más országoktól, hanem hagyd abba a hisztikét, és építsd magad, hogy BÁRHOL megálld a helyed, és ne a külső körülményeket átkozd, ha nem megy.
2023. júl. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Milyen segítségre van szükséged ?
2023. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

A helyzet az, hogy itthon sem annyira szar, mint leírod, és kint sem olyan jó, mint képzeled. Ez a hatalmas kontraszt a te fejedben létezik, nem a különbségekben. Csak a külföldi létet ugyebár még csak álmaidban látod, és a plátói szerelmek csodás tulajdonsága, hogy nincs benne veszekedés, megcsalás, büdös zokni.


Az én tapasztalatom az, hogy a magyar emberek sem olyan rosszak, mint amilyennek lefested. Frusztráltak, depressziósak vagyunk - khm-khm, ha érted, mire gondolok - és azt hisszük, hogy ez az összes hülye magyar miatt van - megint csak nem tudom, érted-e a célzást.


Ha nem értetted, amit mondani akartam: ne azt szégyelld, hogy magyar vagy, hanem azt, hogy pontosan olyan vagy, mint amit utálsz, és azt hiszed, ezt csak a többiek csinálják veled. Pedig ők is csak olyanok, mint te.

2023. júl. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Jégszív ***** válasza:
0%

"A fiatal magyar értelmiség előtt két út van:

Az egyik az alkoholizmus. A másik út járhatatlan."

/Aforizma az átkosból/


Ha maradni akarsz, iszol. Nem keveset, sokat! 🤢

2023. júl. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!