Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Baj, ha valaki nem pozitív?

Baj, ha valaki nem pozitív?

Figyelt kérdés
Világéletemben az a típus voltam, aki szeret merengeni az élet dolgain, nem vigyorog állandóan mint a tejbetök és érdeklik a nyomasztó dolgok, képes beszélni a rossz dolgokról is. Annyiszor megkaptam már, hogy legyek pozitív, ne beszéljünk negatív témákról, mosolyogjak többet, használjak, viseljek vidám színeket és hasonlók. Valóban irigyeltem azokat az embereket akik mosolygósak, pozitív kisugárzásúak de ha nincs rá okom, nem tudok mosolyogni őszintén. Nem vagyok egy borús, depressziós ember sem azért, de ha szőnyeg alá seperjük a rosszat, attól még létezik. Tudok vidám lenni, vicceskedő, de az alap hangulatom sajnos nem olyan. Én nem érzem úgy, hogy ez baj lenne, de azért kíváncsi lennék mások véleményére is.
2023. júl. 7. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez nyilván attól függ hogy mennyire "negatív " az illető. Lehet neked átlagosnak és nem tűnik soknak sem igazából amiről beszélsz ( nyomasztó dolgok blablabla) de másoknak lehet már túl sok .

Én egy nagyon optimista, pozitív ember vagyok. Tudok beszélni problémákról, rossz dolgokról, nyomasztó dolgokról. De alapvetően az ilyesmi lehúz az életről kB, ezért ezekkel a témákkal úgy vagyok hogy oké, vesézzük ki 1x aztán lapozzunk és törekedjünk a megoldásra a szépre, a jóra.

Nem szeretek hosszan merengni mindenféle negatív dolgon stb

Mások vagyunk. Így van akinek már sok lehet az ami szerinted nem sok. Ugyanúgy ahogy én is sok lehetek másoknak az optimizmusommal

2023. júl. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A magyaroknál nem feltűnő, sőt megszokott, ha nem pozitív az ember.
2023. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%
Én jobban szeretem a pozitív embereket az tény.
2023. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Nálam rossz pont, ha nagyon optimista valaki, mert ez sokszor az érzelmek, sőt a tények elnyomásával jár.


Én igyekszem realista lenni, ha fáj, hagyom fájni, ha kell, káromkodom, ha kell, sírok, ha nem jó, kimondom, hogy nem jó. Szeretek panaszkodni, ha kell, csak annyi, hogy egy beszélgetés ne csak rólam szóljon és meghallgatom más panaszát, csak annyi, hogy egy beszélgetés ne csak róla szóljon.


Viszont igyekszem megoldásokat találni a problémákra, ahol nincs olyan, ott B-tervet, vagy más célt tűzök ki.



Nagyon gyakran látom, hogy elvárás az optimizmus (toxikus pozitivitás), pedig aki 5 perc panaszkodástól kikészül, az saját maga se kiegyensúlyozott.


Egyik véglet se jó amúgy, nem építő.

Ezért se szeretem az új megnevezéseket, mint "pozitív", "negatív", például mert a lényeg, a realizmus hiányzik (ha fáj, akkor fáj, "meggyászolom", majd, akár már közben jön a B-terv).


A mozdonyos, alagutas vicc csak egy vicc, de találó.



Azonban azt látom, hogy az emberek nem mernek szembenézni az érzelmeikkel és a nehézségeikkel.


Nagyon sokszor tapasztalom, hogy tényeket nem szabad kimondani sem (nemhogy 60 másodpercig panaszkodni, hanem kimondani sem), mert sokakat triggerel.


Az emberek félnek szembenézni a dolgokkal, beleállni a dolgokba és nem kiegyensúlyozottak.


Ha azok lennének, ki szabadna mondani, ha valami rossz és pl rajtam kívül álló ok, de érint (pl politika), ezért olykor pár percig szomorú, ideges vagyok miatta. Vagy ki szabadna mondani, hogy ezt vagy azt kénytelen vagyok elengedni (pl munkahely, sportcél), de igenis 2-3 hétig fájni fog.



Engem is pesszimistának tartanak, pedig karriert váltottam jó munkáért, dolgozom a mentális gondomon, dolgozom azon, hogy otthonülős szingliként mégis rávegyem magam programokra/legyenek ehhez ötleteim, kilépek a komfortzónámból, dolgozom a rossz egészségi állapotomon stb.

DE ha valami szr, sohasem mondom rá azt, hogy jó. A szr az szr. Csakhogy idővel valóban javítani kell rajta (pl egészségi állapot), vagy találni mást (pl célok). De addig is szr és pont.



A toxikus pozitivitás világában élünk.

2023. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legyél realisztikus... Amikor elemzel valamit, akkor komplexen a jó és a rossz oldalát is boncolgasd...
2023. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Nem, sőt, szerintem az a probléma, hogy valakinek nem elég, hogy (akár a "barátai" vagy a családja előtt is) el kell fojtania a szomorúságát, aggodalmát, kétségbeesését, dühét, haragját, sőt, akár azt is, ha egy szerettét gyászolja - hanem még minden marhaságon röhögcsélnie kell meg mindenre rá kell csodálkoznia, hogy milyen gyönyörű dolgok vannak a világon, és milyen hálás lehet azért, amije van. Különben egyből megkapja, hogy milyen negatív, megkeseredett görcs...

Sok helyen ezt látom sajnos, én is tapasztalom.

2023. júl. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!