Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megszerzem a mesterdiplomát...

Ha megszerzem a mesterdiplomát azzal is elmehetek tanítani?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hogy már jópár éve van akkora tanárhiány, hogy felvettek embereket tanítani középiskolákba pedagógus végzettség nélkül, de nem olyan közvetlen ismerőseim, hogy rákérdezzek.


Még jóval a státusztörvény előtt pl. egy alap irodalom szakos hallgató eltudott menni irodalmat tanítani középsulis gyerekeknek.


Nekem most választanom kell, hogy 2 év nappalin elsajátítom a szakmám, vagy levelező pedagógusképzőre megyek ami köthető a szakmámhoz. Úgy érzem jelentős tudásról mondanék le, ha csak a levelező tanárképzést választanám.Nyilván szeretném előbb megpróbálni, hogy érvényesüljek a szakmámban, és csak azután elmenni tanítani, ha nem élvezem vagy nem megy nekem. Szerintem pedagógusnak is jó lennék, de vajon mennyire követelmény a pedagógiai képzés egy iskolai munkához?



2023. júl. 8. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Abszolút követelmény a pedagógus végzettség, hiszen ez szerepel a törvényben is.
2023. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Elméleti síkon igen, de vajon be is tartják az iskolák? Mert ez kezd luxus lenni.
2023. júl. 8. 09:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz óraadó pedagógus diploma nélkül is.
2023. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Amikor én középiskolás voltam, már akkor is volt nem pedagógus végzettségű óraadó tanárunk. Egyetemek esetén pedig kb. a tanári kar fele nem pedagógus, sőt az sem ritka, hogy a tanszékvezető sem pedagógus.
2023. júl. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!