Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megbüntetnek ha két napot...

Megbüntetnek ha két napot késtem a tb befizetésével?

Figyelt kérdés

2023. júl. 14. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb késedelmi kamatot raknak az eltelt napokra, ez két napra vetítve pár forint csak.
2023. júl. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
persze, észak-koreai munkatáborra számíts
2023. júl. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

És erről mennyi idő alatt küldenek értesítést vagy bármit?

2023. júl. 14. 23:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
TB tartozásom van, /Eddig nem volt, 2006'nem tom, honnan vették,/ amit minden hónap X időpontjáig köteles vagyok rendezni. Ha nem, ott áll a szöveg, elővezetés, előállítással él a rendőrség, a díja 460 Ft, /kemény!/. Tehát: Ha 1 napot is kések, akkor is elővezethetnek? kérdezem, mert még sosem tartoztam sehol. Idegesít!
2023. júl. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"És erről mennyi idő alatt küldenek értesítést vagy bármit?"


Jelenlegi szabály szerint a késedelmi pótlékot évente írják elő (minden év november 15-e körül). Tehát lehet, hogy te már régen befizetted a tőketartozásod, és megszüntették az eljárást is ellened (mondjuk július hónapban), majd előíródik a következő év november 15-én a hozzá kötődő késedelmi pótlék.


Tervezi a kormány, hogy nem évente íródik majd elő, hanem félévente, negyedévente a pótlék, de egyenlőre ez csak terv.


"Ha nem, ott áll a szöveg, elővezetés, előállítással él a rendőrség, a díja 460 Ft, /kemény!/. Tehát: Ha 1 napot is kések, akkor is elővezethetnek?"


Elővezetni azért nem fognak, mert adó- vagy köztartozásod van.

Elővezetéssel akkor szoktak élni, ha mondjuk "berendel" a NAV és Te annak nem teszel eleget, nem mented ki a mulasztásod. Vagy személyesen keres a NAV végrehajtó, és Te bújkálsz előle. Na akkor elővezettethet a rendőrséggel, ha úgy látja jónak.


Ezeket hívják kényszerintézkedéseknek. Kikényszerítik, hogy együttműködj, ha már önállóan nem teszed.

2023. júl. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!