Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A heterók is tagjai az LMBTQ+-...

A heterók is tagjai az LMBTQ+-nak?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa, hogy nincs benne a hetero az lmbtq+ rövidítésben, mert nagyon gyakoriak a heterók, elég sokan vannak és mégsem az a neve a Pride közösségnek, hogy lmhbtq+... Van már h betű is benne (új nevük lgbtxqiah+) de a h betű nem a heterókra hanem a huggerekre vonatkozik (gbta.miraheze.org oldalon vannak a hugger identitások, még nem olyan népszerű) az x pedig a xenogenderekre. Szóval nem értem. Annyi heterót látni mindenhol és mégsem tagjai a lmbtq-nak... A heterókat elítélik? Vagy mi? Nem értem.

2023. júl. 22. 16:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%
Az LMBTQ a normálistól eltérő szexuális orientációkat és nemi identitásokat foglalja magába, ezért nem része a heteroszexualitás.
2023. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De miaz, hogy a normálistól eltérő??? Nem normális melegnek lenni szerinted, vagy mi????
2023. júl. 22. 18:20
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

#7 Ezt nem én határozom meg, hanem a társadalom. Minden társadalomban kialakulnak normák, amiket az adott társadalom követendőnek tekint. Jelenleg az európai társadalomban a heteroszexualitás, illetve a saját nemmel törénő azonulás a normális, így nyilván nem tekinthető normálisnak sem a homoszexualitás, sem a transzneműség.

De ez nem összekeverendő az elfogadással, vagy a hátrányos helyzetükkel. Nem normális a vakság vagy a mozgásképtelenség sem, mégis elfogadjuk, sőt, támogatjuk a vakokat és a némákat is. De pl. a szemüvegesség sem normális, mégsem szólnak meg senkit amiatt, hogy rossza szeme és szemüveget, vagy kontaktlencsét hord. Ettől függetlenül még a gyengénlátóknak is vannak saját szervezeteik, mozgalmaik, nem hogy azoknak, akik olyan társadalmi csoportokhoz tartoznak amiket megszólnak az utcán és akiket nem illetnek meg azonos jogok a társadalom többi tagjával.

2023. júl. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Figyelj, a normális mindig az amit a túlnyomó többség képvisel. Attól hogy valami nem normális, nem feltétlenül rossz, vagy ördögtől való dolog. És a többség által elfogadott dolgok sem feltétlenül követendőek.

Az lmbtq++ dolgot meg sosem értettem, szerintem azt kéne vallaniuk hogy ugyanolyan emberek mint akárki más, de ehelyett lépten-nyomon azt hangoztatják hogy ők egy külön közösség. Hogy akarnak így elfogadást kiharcolni, ha saját magukat rekesztik ki a "normalitásból"? Az hogy valaki meleg vagy éppen bi, az egy tulajdonság az ezerből, de ők úgy viselkednek mintha ez határozná meg azt hogy ki vagy. Ez olyan mintha arra lennék büszke hogy balkezes vagyok, vagy nem tudom vörös a hajam. Lehet rá büszkének lenni csak a kutyát nem érdekli. Az emberi jogok megilletnek minden embert, nem kéne külön jogokért tüntetni, felvonulni, mások arcába tolni azt hogy miben mások, mert ezt rohadtul kontraproduktívnak érzem.

2023. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
heterók nem tartoznak bele.
2023. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%
7: Túl sok ideig volt a világ heteróalapu, ugyhogy mostmár jöjjenek a nem heterok.
2023. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hogy lenne már a többség heteró??? Akkor lenne a legtöbb ember heteró ha a világban pont ugyanannyi nő és pont ugyan annyi férfi lenne! De ez nem így van! Ha jól tudom akkor a nők vannak többségben, így tehát a lezbikusok vannak többen, és ezen adatok alapján a heterók k*rva kevesen vannak. És az meg egyáltalán nem igaz, hogy amit a többség követ az normális! Ha a többség mondjuk elkezd kannibalizmushoz folyamodni (csak felhoztam egy random példát, ez jutott hirtelen eszembe) akkor az lesz a normális??? Nem létezik olyan, hogy normális nemi identitás mert az elitélendő nemi identitásokon kívül (például pedofilokon meg más elmebetegeken kívül) mindegyik teljesen normális! De ha már meg kéne nevezni egy alap vagy semleges nemi identitást akkor az az aszexuális lenne logikusan kikövetkeztetve (mert ők nem vonzódnak egyik nemhez sem) és nem a heterók!
2023. júl. 22. 22:53
 8/17 A kérdező kommentje:
Bármint nem létezik olyan nemi identitás ami külön normális lenne a többin kívűl! Mindegyik normális így értettem!
2023. júl. 22. 22:55
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

"Akkor lenne a legtöbb ember heteró ha a világban pont ugyanannyi nő és pont ugyan annyi férfi lenne"

Semmi köze a nemi aránynak a szexualitáshoz, ez teljes hülyeség.

"Ha a többség mondjuk elkezd kannibalizmushoz folyamodni (csak felhoztam egy random példát, ez jutott hirtelen eszembe) akkor az lesz a normális???"

Igen, akkor az lesz a normális. Voltak olyan társadalmak a történelemben, ahol teljesen természetes volt a kannibalizmus, ott az volt a normális. Azt hiszed 10 ezer éve a világ minden pontján ugyan azok a dolgok számítanak normálisnak? :D

"mert az elitélendő nemi identitásokon kívül (például pedofilokon meg más elmebetegeken kívül)"

A pedofília nem is nemi identitás, jó nagy marhaságokat tudsz kitalálni így este.

"De ha már meg kéne nevezni egy alap vagy semleges nemi identitást akkor az az aszexuális lenne"

Az aszexualitás sem nemi identitás, ez is jó nagy hülyeség.

Normálisnak meg főleg nem lehet nevezni az aszexualitást, mert ha mindenki aszex lenne, nem lenne szaporulat és kipusztulna a faj.

2023. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor lenne a legtöbb ember heteró ha a világban pont ugyanannyi nő és pont ugyan annyi férfi lenne! De ez nem így van! Ha jól tudom akkor a nők vannak többségben, így tehát a lezbikusok vannak többen, és ezen adatok alapján a heterók k*rva kevesen vannak."


Ehhez a teljesen inkoherens gondolatmenethez nem tudom milyen logika útján jutottál. Konkrétan ennek így semmi értelme nem volt.



"Ha a többség mondjuk elkezd kannibalizmushoz folyamodni (csak felhoztam egy random példát, ez jutott hirtelen eszembe) akkor az lesz a normális???"


Épp ezért mondtam, hogy a normalitás nem jelent követendő példát. Az hogy valami normális, nem jelenti hogy jó is (bár ez is nézőpont kérdése hogy mi a jó). Bizonyos országokban a nők pld másodrendű állampolgárok, ott ez a normális, ettől függetlenül én meg nem értek vele egyet.

Szóval a "normális" csak egy a többség által képviselt dolgot jelent, te viszont a számodra elfogadható dolgok szinonímájaként használod. Te is felsoroltál néhány dolgot amit te nem tartasz elfogadhatónak, szóval azok nem normálisak, de minden egyéb meg az. Ezek szerint te döntöd el mi a normális és mi nem?

2023. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!