Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Inkább meleged legyen vagy fázol?

Inkább meleged legyen vagy fázol?

Figyelt kérdés
Melyiket viseled el inkább?

2023. júl. 24. 12:20
A kérdező szavazást indított:
inkább melegem legyen
inkább fázok
32 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Inkább fázom, mert akkor legalább nem izzadok.

Plusz hidegben tudok még felvenni ruhát, melegben viszont egy idő után már nem tudok hova vetkőzni.

2023. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Arra szavaztam, hogy inkább fázok. Persze nem mindegy, a hőfok.. mert lehet kicsit fáznék a -1 fokban, mint lenne melegem a +42-ben.. de ha mondjuk -25 fokot kellene elviselni akkor már lehet inkább a meleget választanám.
2023. júl. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Egyértelműen inkább fázom, na meg ez ellen lehet mit tenni, pl: melegebb ruha, takaró és akkor már nem fázom.

De a nagy melegbe nem tudsz mit csinálni, kivéve persze ha valaki egész nap légkondis helyiségbe van, de valakinek még az sem segít sokat.

2023. júl. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
rövid távon hideg max 1hét , de hosszú távon a meleget . volt időszak amikor télen 12c éldegéltem 1 hétig még vicces de utánna minden nap maga a pokol
2023. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Évek óta nem fáztam, de nagyon hiányzik. Gyűlölöm a meleget, rosszul vagyok magamtól és a hőségtől egyaránt, még nyár sem kell hozzá, a tél közepén is gyakran az ájulás kerülget a kohóvá fűtött épületekben.
2023. júl. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Nem leszek népszerű, de inkább melegem legyen. Egyszerűen jobban viselem a meleget, így vagyok felépítve, ez van. Halálom, hogy az elmúlt 5-6 nyáron magammal kell cipelnem egy dzsekit, és még ez sem elég, a minap az utolsó busszal jöttem haza, és olyan szinten nyomták ránk a légkondit, hogy dzsekiben is fáztam, fázott a fejem, és sokkal jobban utálok fázni, mint amennyire utálom, hogy melegem van, szóval inkább le is szálltam, és egy órát sétáltam haza, mert még az is jobb volt, mint a rommá hűtött buszon utazni úgy, hogy a fejemre fújják a hideget. Komolyan, kettő jó hónap van számomra, és még ezt sem élhetem meg.
2023. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Inkább fázom.


Még ha adott körülmények között nem is tudok tenni ellene, de a fázás nem veszi el az energiámat, nem gyengít le, nem okoz rosszullétet.


Még talán valami szélsőséges helyzetet elképzelve is inkább a hideg, mert akkor mozgok pl, melegben meg legyengülve, padlón levő vérnyomással nehéz.


Amúgy +1, aki télen is meggyullad.


Van a népdal, amit én átköltöttem arra, hogy télen nagyon meleg van, nyáron nagyon meleg van.


Villamosról, buszról sokszor leszédelgek, főleg a buszról. Nagyon fel van fűtve a télikabátban léthez képest.


De vendégségben is kókadok, ha 24-25-26-27 fokra van fűtve.


Ehhez jön az elhasznált levegő, amitől fulladok. Mert a kiszellőztetés a többségnek az, hogy egy darab ablakot kinyit bukóra a vastag függöny mögött 3 percre. Olyan nincs, hogy napi kétszer elhúzza a függönyt, kitár két ablakot (ha lehetséges, akkor a lakás ellenkező pólusain), és ha kicserélődött a levegő, becsukja. (Ekkor 2 perc múlva lenne ugyanolyan meleg, mint előtte.)

2023. júl. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

#6

#5-ös vagyok, csak kíváncsiságból kérdezem: merre laksz? Szívesen cserélnék, mert én idén eddig még csak egyetlen egyszer(!) fogtam ki tisztességesen lehűtött buszt Budapest közepén; a többin éppen csak nem fűtöttek. Ablakot nyitni persze nem lehet, van viszont rengeteg mosdatlan utas a fedélzeten. Már ott tartok, hogy ha még egyszer klimatizálatlan járattal kell utaznom, fogom a kis piros kalapácsot és betöröm a p'csába az ablakot.


Régebben nyaranta plázákba jártam hűsölni, de már azok is spórolnak a klímával, sőt, újabban még az élelmiszerboltok is, pedig nekik muszáj (lenne) hűvösen tartaniuk az eladóteret, különben a teljes készlet rájuk romlik.


#7

Ne is mondd, anyám részéről egész télen annyi a "szellőztetés", hogy 10 másodpercre kinyitja az abakot. Még a belső párkány széléig sem jut el a friss levegő. Mindezt egy egyszobás garzonban, amiben nagyjából három percre elegendő oxigén fér el.

2023. júl. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul tűröm a hideget, alapból elég hűvös mindig kezem, lábam. A hideg időben nagyon szenvedek. Ezek a 40 fokos hőguták is elég kiakasztóak egy idő után, de ettől nem vagyok eosszul, csak ilyenkor lustább, fáradtabb vagyok, ezt még elviselem.
2023. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!