Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiskorúként vagy “felnőttként”...

Kiskorúként vagy “felnőttként” érdemesebb nevet változtatni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 24. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Érdemesebb felnőttként, főképp azért, mert kiskorúként nincs rá jogi lehetőséged. :)
2023. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorban nagyon kellemetlen lehet egy idióta vezetéknév, felnőttként egyéb indokok is felmerülhetnek. De tulajdonképpen - kérdező, te miért akarsz nevet váltani?
2023. júl. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
88%

1-es, Kiskorúként is lehet nevet változtatni.

"Kiskorú gyermek családi és utónevének megváltoztatását törvényes képviselője kérheti. Kiskorú

gyermek névváltoztatásához mindkét szülő hozzájárulása szükséges, kivéve, ha a gyermek sorsát

érintő lényeges kérdések közé tartozó névváltoztatás tekintetében a szülői felügyeleti jogot kizárólag a

kérelmet benyújtó szülő gyakorolja. Ha a bíróság a másik szülő szülői felügyeleti jogát megszüntette

vagy a gyermek sorsát érintő lényeges kérdések vonatkozásában fennálló szülői felügyeleti jogát

korlátozta vagy megvonta, a névváltoztatási kérelemhez a jogerős bírósági döntés másolatát csatolni

szükséges.

Ha a gyermek a 14. életévét betöltötte, a névváltoztatáshoz a gyermek hozzájárulására is szükség

van.

Ha a szülői felügyeletet gyakorló szülők között nincs egyetértés a névváltoztatás kérdésében (pl. az

egyik szülő szeretné a névváltoztatást, a másik szülő azonban ellenzi) a vitás kérdésben a

gyámhatóság dönt. Ha a névváltoztatási kérelem benyújtását követően kerül megállapításra az, hogy

a szülők között nincs egyetértés a névváltoztatás kérdésében, az ügyben keletkezett iratok áttételre

kerülnek az illetékes gyámhatósághoz. "

2023. júl. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Első, legalább ne irkálnál valótlanságot. Dehogynem lehet, az én nevemet is kb 6 éves koromban változtattuk meg. Persze nyilván a szülő intézi.
2023. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Kiskorúként, vagy 18 évesen fiatal felnőttként. Jobb minél hamarabb. Jobb az új névvel kezdeni az egyetemet, a munkát, stb. Nem kell magyarázkodnod, átszoktatnod annyi embert az új nevedre. Nem is kell tudniuk, hogy volt másik neved.
2023. júl. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4

Nyilván úgy értette, hogy ez nem a kérdező döntése, mert ha a szülei ellenzik, akkor nem lesz névváltoztatás.

2023. júl. 25. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Minél hamarabb, annál jobb. Kevesebb helyen lesz a régi neved megadva, könnyebben átszoknak az ismerősök az új névre.

Egy hátránya lehet, ha túl korán változtatsz: nagyobb eséllyel változik később az ízlésed, esetleg olyan nevet veszel fel, ami később már nem fog tetszeni.

Én 30 felett változtattam nevet, és olyan nevet választottam, ami már gyerekkoromban is tetszett. De gyerekkoromban még nem azt választottam volna. És nagyon örülök, hogy hirtelen felindulásból nem lettem tini koromban Paula a Paula és Paulina után. 🤦‍♀️

2023. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én felnőttként változtattam utónevet,de már ovis koromban tudtam,hogy nem szeretem a sajátomat. Sokszor mondtam szüleimnek,hogy meg akarom változtatni,de nem engedték. De jobb így,mert gyerekkoromban nem volt kiforrott ízlésem,már nem az a név tetszik,ami kiskoromban. Az új nevemet nagyon szeretem. Van,aki így hív,van,aki a régit használja. De mondok valamit: felnőttként az a jó,hogy rájössz,hogy magadnak kell megfelelned,mások már kevésbé érdekelnek. Én magam miatt változtattam nevet,ez rólam szól. És nagyon jó érzés,hogy a kedvenc nevemet viselhetem, az van az okmányaimon, teljes joggal használhatom.
ápr. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!