Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Laknál/laktál Milánóban?

Laknál/laktál Milánóban?

Figyelt kérdés
Minden Milánóval kapcsolatos tapasztalat érdekel. Milyenek ott az olaszok?

2023. aug. 1. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Laknék
2023. aug. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért laknál?
2023. aug. 1. 16:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak két hónapig éltem ott egy munkaügy miatt, egyébként Rómában élek (illetve éltem előtte Firenzében is fél évet).

Mint mindenhol, Milánóban is van mindenféle ember, kifejezetten forgalmas és nyüzsgő város, ebből a szempontból leginkább Párizshoz tudnám hasonlítani. Illetve az is igaz, hogy sajnos sok arab migráns él ott, akik hát nem a legbékésebb és legtisztességesebb embertípus (nyilván általánosítok), kicsit olyanok, mint Budapesten a cigányok. Maguk az olaszok kedvesek és nyitottak, valamint Milánóban azért könnyebben el lehet boldogulni olasz tudás nélkül, bár csak felszínesen (vagyis hosszútávra csak akkor érdemes odaköltözni, ha jól ismered a nyelvet és a kultúrát, hiszen enélkül az olaszok nem nagyon fognak befogadni, és csak egy "migráns" leszel a szemükben).

Nekem alapvetően jó tapasztalataim vannak Milánóval, hiszen fantasztikus látványosságai vannak, de közel se kedvenc városom Olaszországban, de még csak Lombardiában sem.

2023. aug. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon nem. Unalmas alföldi hely, túl sok túrista, túl sok ember. És a közlekedés... oké, nagyváros, szóval hol nem... de pocsék. Ha már Itáliába mennék, akkor miért mennék egy BP2-be, ha mehetek pl tengerpartra, vagy bármilyen hangulatosabb helyre?
2023. aug. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Én laktam már mint és élveztem, bár vannak dugók, de jobb a hangulata mint pl Pestnek

Azon kívül hogy egyszer tetves lettem ott, jó hely :D

A mai napig trauma és nem tudom felfogni hogy hol történt

2023. aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tetves??? Te jó ég!
2023. aug. 2. 13:35
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Igen, Milánóban

Pedig voltam már 3. Világ beli országban is, ott csak hasmenésem volt, de tetves nem lettem

Nyilván normális magyar nőként fogalmam sem volt hogy mi történik, tüzelt a fejem mikor mostam a hajam. Rákerestem a tunetekre és az első amit kiadott a fejtetu.

Nem akartam elhinni de elmentem a gyógyszertárba es a szer megölte őket


Voltam metrón, voltam szórakozóhelyen. Ezt a két lehetőséget látom. De egyébként a mai napig alig hiszem el…

2023. aug. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Durva. Milánó elég közkedvelt város, sok a turista is, szóval tömegben nem nehéz “elkapni”.
2023. aug. 2. 13:58
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne az alapján ítéljünk már meg egy helyet, hogy valaki tetveslett... A tiszta ápolt hajba megy bele a tetű és bárhol el lehet kapni...

Bp.is vidéken is van.

2023. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Jah és nem feküdtem össze semmilyen néger árussal a dóm térről :DD


Nem nehéz, de mondjuk egy Vietnamból, vagy Tunéziabol előbb kineznem a tetűt, ott nem történt semmi ilyesmi

Egy európai városban döbbenet szerintem

2023. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!