Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy ha valaki...

Miert van az, hogy ha valaki kérdést tesz fel, akármilyen témában, sokak szerint csak Budapest létezik?

Figyelt kérdés
Lakas vásárlás témában, vagy állatorvosi vagy valami szolgáltatás. Lakásról is kérdeztem és egyből nem azt kérdezték, hogy hol, hanem melyik kerületben. Mindig legalább egy ember Budapestről ír. Miért?
2023. aug. 3. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha nem írsz másik várost, akkor azt hiszik, Bp-ről van szó, hiszen az a legnépesebb. Ha valaki pl Baján keres valamit, illene ezt közölnie.
2023. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
#1 Ez nem igaz, én mindig odaírom a várost, több helyen is feltüntetem, és mégis alapnak veszik sokan, hogy Bp-ről van szó.
2023. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha odaírod a települést, megyét, és így is Budapestet írnak, akkor valószínűleg csak benézték a kérdést. Érdemes ezt már a kérdés sorába kiemelten írni, és megerősíteni a kiegészítő szövegben is, hogy merrefelé érdekel a válasz. Ilyen esetben azért nem lesz olyan gyakori, hogy benézik.

Ha nem írod oda, merrefelé keresed a választ, akkor feltehetően az lehet az oka ennek a jelenségnek, hogy sokan vannak fent az oldalon Budapestről, és azokat a helyeket ismerik, nem tudják, hogy neked az nem hasznos, nem gondolatolvasók.

Engem az szokott meglepni, ha valaki külföldre vonatkozó szabályozásokra kérdez rá, ez egy magyar oldalon nem evidens, hogy sokan tudni fogják, célszerű ezekre inkább valami tematikus fórumot vagy csoportot keresni (például kutyával utazás x országba, vagy állattartási szabályok Romániában).

2023. aug. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt tapasztalom, hogy a kérdezők nem képesek így specifikálni a kérdést. Megkérdezik, pl. hol tud cipőt venni az orángutánjának, és amikor íro, hogy jó lenne legalább egy megyét megnevezni, úgy néznek, mint egy hülyére.
2023. aug. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Mert alapvetően sokan pestiek az oldal felhasználói közül, így náluk nyilván az az alap beállítás. Ne a "hülye pesti" legyen már hibás azért, mert a kérdés feltevője képtelen odaírni a települést.
2023. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a válaszokkal, ha nem nevezi meg vki a konkrét települést, akkor ne csodálkozzon, ha Budapest (messze a legnépesebb, legnagyobb város) lesz az alapértelmezett. Fontos infó, így eleve bele kéne írni, ne a válaszolóknak kelljen kérdezgetni. Anno én még ismerkedtem itt, ott is tök idegesítő volt, hogy folyton kérdezgetni kellett. Márpedig nagyon nem mindegy, hogy vki budapesti (én az vagyok), vagy pedig Győr mellől, egy kis faluból ír, mert akkor azonnal off részemről, el se kezdek levelezni.
2023. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!