Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a legtöbb esetben a munkahe...

Ha a legtöbb esetben a munkahelyi és pénzügyi siker kulcsa a szorgalmasság, önképzés, tanulás, fejlődés, akkor a legtöbb ember miért várja a sikert, amikor ezek közül egyiket sem teszi, mert inkább a kényelem és a lustaság neki a legfontosabb?

Figyelt kérdés
Soha nem volt ennyire egyszerű tanulni és fejlődni a jelenleg akár ingyen elérhető források közt, minden csak szorgalom és tenniakarás kérdése. Mégis rengeteg sok sikertelen, alulfizetett és lusta ember van, aki teljesen ki van akadva, hogy hogyan lehetséges az, hogy ő rosszul keres, miközben a kisujját nem mozdítja a saját sikere érdekében.
2023. aug. 7. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Pályát tévesztett és későn kapott észbe, vagy olyan családi/magánéleti vagy egészségügyi válsággal küzdött, ami nem engedte kiteljesedni az életét, mert a figyelem és az energia máshová ment.
2023. aug. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
A kérdésben benne van válasz, pont azért mert lusták és a kisujjukat sem mozdítják! Egyszerűbb beletörődni és sajnálkozni, mint tenni valamit!
2023. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem érdekli semmi, beteg vagy energiaszegény, akkor mit mozdítson?

Sokan olyan szarul vannak, hogy még összeszarni magukat se marad erejük.

2023. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Tanult tehetetlenség miatt. Én vállalkozó vagyok már évek óta, jól megy, anyámtól még mindig azt hallgatom, hogy miért nem keresek magamnak egy bejelentett állást.
2023. aug. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valahol igazad van, de érdemes több oldalról megnézni a dolgot.

Fontos szempont a személy alaptermészete, milyen korábbi sikerei/sikertelenségei vannak/voltak, milyen karriert futott be, van-e/tartja-e az ismerőseivel a kapcsolatot? Van-e stratégiája, hogy a tanultakat hogyan tudja kamatoztatni? Van-e esetleg valamilyen eü.-problémája, ami részben/egészben akadályoztatja a fejlődésben?


Sokszor nem feltétlen CSAK az akaraton múlik sok dolog.

Tudnék mesélni, és választ adni a feltett kérdéseimre...

2023. aug. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem én vagyok, hanem egy rokonom:


Egyetemi tanár, két PhD fokozattal, több felsőfokú nyelvvizsgával, előadásokon, konferenciákon vesz részt, számos könyvet, tanulmányt publikált. Az alapbére kb. nettó 300k, plusz kap ilyen-olyan tiszteletdíjakat, jogdíjakat. Lehet elfogult vagyok, de azt mondanám szakmai szinten kiemelkedő az országban. Havi keresete ehhez képest kb. egy Magyarországon dolgozó román szakmunkáséval, vagy egy mekis vezetőjével versenyezhet. Abba bele se menjünk, hogy elég sok vállalatnál nem feltétlen a legjobb dolgozók hanem a legjópofábbak kerülnek vezetői pozíciókba, franchise partnereknél az üzemeltető odaviszi, sógort, komát, jóbarátot odaviszik, betolják vezetőnek pár hónap után, van jól fizető munkakörbe amihez nem is ért. Láttam már HR-en olyan nőt dolgozni akinek még csak érettségije sem volt. Aztán kérdeztem hogyan, hát mondták hogy valakinek a valakije. Ja, akkor jól van, már értem.

2023. aug. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
PhD-val 3 kilót keres? Az szép baleset!
2023. aug. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7: Nem baleset, meg lehet nézni az egyetemi tanárok bértábláit. Sosem faggattam a fizetéséről, csak pont a napokban beszéltünk a magyar bruttó átlagbér adatairól és akkor mondta, hogy még az ő bruttó bére is egy 100-assal alatta van. Az valamivel mint több mint 300k nettóban. Nem tanársegéd, adjunktus vagy docens hanem rendes egyetemi tanár. És szakmailag elég aktív, tehát nem henyél órákon kívül. Ennek ellenére minden egyébbel együtt kb 400-450 nettó amit havi szintre elosztva kereshet. Ennyit diploma, PhD nélkül is lehet keresni.
2023. aug. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
phejj
2023. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!