Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sokan miért nem hiszik el,...

Sokan miért nem hiszik el, hogy valaki legyengül, esetleg rosszul is lesz a melegtől?

Figyelt kérdés

Kb. 12-13 éves koromig toleráltam jól a különböző hőmérsékleteket.

Tiniként már nem.


Most is 25 fokra van állítva a klímám, póló és alulról cucc, ennyi van rajtam.

Fűtésnél a 21-22 esik jól, 23 már meleg, 24-nél már gyenge vagyok kissé, 25-nél már folyok.

Klímánál a 24-26, 27 már kicsit gyengülős.

Helyi tömegközlekedésnél nem bírom a fűtést. Zárt helyen azonnal veszem le a kabátot.

0 fokban futva nem tudtam elég lengén öltözni, hogy még biztonságos legyen, de ne süljek meg, sokszor le kellett vennem a fejpántot, kesztyűt.


Összességében mondhatom, hogy állandóan melegem van, nyáron adott, a többi évszakban meg a fűtés miatt.


Szóval tinikorom szembesülök azzal, hogy fázni természetes, természetes, hogy valaki kint 5 fokban már nem tud hogy felöltözni akkor se, ha 10 percet van kint és akkor is gyalogol, természetes, hogy 25-27 fokra van fűtve otthon, iroda és 25 fokban is a radiátornál gubbaszt pulcsiban (láttam ilyet és tudom, hogy annyi volt a hőfok, termosztát).


De azt a legtöbben NEM HISZIK EL, hogy mi, ha nem bírjuk a meleget, akkor rosszul-leszünk.

Nem tettetjük, nem hazudjuk, tényleg. Nem, nem az a bajunk, hogy izzadunk, teszünk rá.


Például bicajon is háromszor voltam rosszul, olyan érzés volt, hogy nem bírom tekerni, nincs energiám, nincs erőm, alig haladok. Mintha emelkedő lett volna.

Séta, városnézés, túra közben is egy erős gyengeség, energiahiány.

Klímátlan helyen, zárt térben órákig ülve meg minden végtagom elnehezül. Megtartanám a fejemet a karommal támaszkodva, de nem tudom, mert nincs erőm felemelni a karomat. Szerencsére már sok helyen van klíma, de anno erre séta, torna volt a megoldás, aztán természetesen idővel visszajött a rosszullét.



Miért van az, hogy fázni természetes, senki se szól egy rossz szót se, hidegért panaszkodni természetes, de 30 fokért panaszkodni nem szabad és addig nem hiszik el, hogy rosszul vagy, amíg nem az orruk előtt ájulsz el?


Az normális, ha télen kimozdulni se hajlandó, télen felfüggeszti a kinti sportokat, végigpanaszkodja az évszakot, de mi tapsoljunk a 30 foknak 90/60-as vérnyomással, rosszulléttel, 160-as pulzussal sportolva?

Sőt, továbbmegyek, csendes esőben, 15 fokban természetes, ha egy kávézóig nem hajlandó elmenni, de tapsolnom kell a 30 foknak, hiába vagyok rosszul a kerékpáron (pl ma is, a kék kút mentett meg, de utána is gyenge voltam)?



2023. aug. 24. 21:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem neked van valami géned ami erre fogékonnyá tesz.
2023. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
37%

A magyarok háromnegyede mindenért panaszkodik. Te is ezt csinálod. Mindig találnak okot a panaszkodásra.

Egyébként pedig senki se kíváncsi a másik sírására.


Felnőtt emberek vagyunk, tanuljunk már meg csendben tűrni!

2023. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
18%
Igyál több folyadékot.
2023. aug. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
51%
Ui. És mint már írtam egy másik kérdésnél neked, jobban tennéd, ha kivizsgálnád magad, mert lehet, hogy baj lehet a vérképeddel, vagy vitaminhiányod van, azért vagy ilyen gyenge.
2023. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

#1


És ha valakit egy gén arra tesz fogékonnyá, hogy januárban a 25 fokos lakásban fázzon, az miért elfogadottabb társadalmilag?


#4


Köszi, félévente készül.

Valami nagyon jó benne, hogy Magyarország éghajlatán az év 3/4-ében jelen levő időjárást viszont kiválóan tolerálom az ismerősi köröm, a gyakori és a face felhasználóinak 99%-ával ellentétben.

2023. aug. 24. 21:45
 6/34 A kérdező kommentje:

Az a felháborító, hogy 25 fok van januárban az irodában, akkor "nem elég erős a fűtés", "spórolnak".


Valaki 30 fokban rosszul lesz: hisztizel.



#2


Soha, semmit nem kell csendben tűrni. Sőt, tűrni nem is szabad.

2023. aug. 24. 21:50
 7/34 anonim ***** válasza:
17%
ha valaki nem tudja magát kellően hűvös környezetbe helyezni nyári kánikulában, az valamennyivel természetesebbnek hat (még a klímák egyre jobban elterjedésével is) mintha télen nem tudna magának kellő meleget teremteni ami azt jelenti hogy nem tudja fizetni a gázt/tüzelőanyagok venni ami anyagi nehézségekről árulkodik, és erről a többség nem szívesen beszél nyilvánosan
2023. aug. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
73%

¯\_(ツ)_/¯


"ami velem nem fordul elő, az nem is létezik"

2023. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
50%
Hat nemtudom en kb ugyan olyan aranyban hallom a panaszkodast hidegre meg melegre is. Inkabb csak nem erdekli az embereket a masik ill csak kenyeskedesnek, panaszkodasnak gondoljak. Nekem pl van egy kollegam aki nonstop mondogatja h melege van mikozben az en reszemen melegebb van 😅 mondom gyere csereljunk xd.. Elmondja 1-2x h melege van.. ok, ez van, nekem is. De mikor mar 5.jere hallgatom fsz kivan. Akkor mar raszolok hogy jaa tudom mar parszor mondtad.. nem erdekel a nyavogas. Javits a kondidon, fogj egy zsak jeget vagy mondj fel nemerdekel csak ne farassz
2023. aug. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
47%
mincs baj a pajzsmirigyeddel? Túlműködés esetén lehet állandóan melege a betegnek. Vizsgáltasd ki magad.
2023. aug. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!