Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Telefontöltőt szoktatok...

Telefontöltőt szoktatok venni,ha vesztek egy új telefont?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam hogy vennem kéne.

Ha lassabban töltöm,kevésbé káros az akksi számára.

Ezzel gondolom nem vagyok egyedül.

Vagy de...


2023. szept. 12. 07:08
1 2 3
 21/24 Shaddark ***** válasza:

Sorban írom hogy érthető legyen.


- A 11V (feszültség) annyiban számít, hogy több ne legyen amivel töltöd mert valóban károsíthatja.

A kisebb feszültség (pl. 5V) nem okoz gondot. Ám az Amper szám kisebb lesz, azaz kisebb feszültségű töltővel lassabban fog tölteni. Egy 5V/2A-es samsung töltő annyi idő alatt fogja feltölteni, mint egy 11V 1A -es.

Azaz lassan.


- Minél kisebb az A(mper) szám, annál lasabban fogja tölteni.

- Minél kisebb a V(olt) szám, annál lasabban fogja feltölteni.

- Nagyobbat annál amit a gyártó ajánl, ne használj. Se A se V számban.

- A 6A nagyon sok, biztosan szuper gyorsan tölt, de elég hamar tönkre fog menni. Ami a gyártónak jó, mert veszel majd másikat. A gyártó érdeke nem az, hogy sokáig használd a termékét, épp ellenkezőleg. Minél sűrűbben vedd meg az újat ha a régi elhasználódott.


- Ha veszel egy standard, 5V 2A töltőt, azzal nagyon lassan de kíméletesen fog tölteni. Egy 11V 2A lenne az igazi lassú töltésre.


"Miért káros a gyártónak?"

Mert nem az ő termékét vásárolod, hanem a konkurenciáét. Ha elhiteti hogy csak az övé a jó, akkor mindent tőle veszel jó drágán.


Nem tudom milyen telefon ez, soha nem hallottam még ilyen töltő feszültségről, ha a gyártó nem korlátozta le chip használattal a töltőt, akkor működni fog minden mással is.

2023. szept. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, szoktam venni, mert általában mindig más a kimenete. Ezt is vagy 3 éve pedzegetik, hogy egységesTik, aztán semmi sem lesz belőle.
2023. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Tehát kisebb feszültséggel tölthető egy akksi,és ez egyáltalán nem okoz bajt benne??
2023. szept. 12. 21:44
 24/24 A kérdező kommentje:
Doogee s110
2023. szept. 12. 21:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!