Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy férfitól elvárható, hogy...

Egy férfitól elvárható, hogy szükség esetén megvédje a nőket a saját testi épsége árán is?

Figyelt kérdés
Szóval ha szemtanúja hogy egy nőt bántanak meg ilyesmi, elvárható ez tőle, vagy szíve joga eldönteni hogy segíteni akar-e vagy nem?
2023. szept. 15. 17:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Rendőrt hívnék, bár szerintem a nők többsége még annyit se tenne meg ha mondjuk engem verne 6 ember. De én megtenném mégis.
2023. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nőként nem várnám el, hogy bárki elém álljon, mert az illető férfinek is vannak szerettei, akik hazavárják.


Ha önként megvéd, köszönöm neki, elvégre erősebb fizikumú, de ha inkább kimarad a dologból, az is tökéletesen érthető.


Szerintem aki elvárná, az nettó idióta.

2023. szept. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ha vészhelyzet történik - valakit bűncselekmény ér, tűz van, valaki rosszul van, baleset történt, stb. - akkor mindenki köteles annyit megtenni, ami a képességei alapján elvárható tőle, úgy, hogy _közben saját testi épségét nem veszélyezteti_.

Félévente meghallgatom egy továbbképzésen, már nagyon unom :D A lényeg, hogy ha te egy szorongó ember vagy, senki nem várhatja tőled, hogy egyáltalán rászólj az illetőre, mert nincs képességed hozzá. De ha belevaló, tökös emberként azt látod, hogy agresszív, és bántana, ha rászólnál, akkor nem várható el tőled, hogy kockáztasd a saját testi épséged, vagy az életed. Az viszont igen, hogy hívd fel a segélyhívót, és jelentkezz szemtanúnak, ha keresnek egyet.

2023. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Fizikai bántalmazás esetén a rendőrséget kell hívni.
2023. szept. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egy fiu bsrstom konfliktus eseten lemarad tolem 20 meterre mindig. Eg szamomra rendkivul visdzataszito dolog. Az ilyen a bittal se karegoria. Nem ferfi a szememben. N
2023. szept. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!