Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi segít pszichológiailag...

Mi segít pszichológiailag feldolgozni a bántalmatottnak a verbális bántalmazást? Ha a bántalmazót szembesíti írásban a tettével, és ezáltal ki is írja magából?

Figyelt kérdés

2023. szept. 21. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Egyszerűen az, ha elengedi. Persze csak abban az esetben, ha a bántalmazóval már nem áll közvetlen kapcsolatban, és maga a bántalmazás sem áll már fent jelenleg. Szóval ilyenkor az a legjobb, ha megpróbál túllépni rajta, és azt mondja, hogy egyszerűen nem érdekli tovább.

Igen, én tapasztalatból mondom ezt. Lehet mások szerint ez nem jó taktika, nem is az a célom, hogy másoknak megfeleljen, csak elmondtam, hogy nekem mi segített. Tudod van az a mondás, hogy sokszor a legjobb megoldás egy problémára, ha aut mondod nem érdekel tovább.

2023. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az a kapcsolódási helyzet áll fenn, amit írtál.


Viszont akkor magában hogy tudja lerendezni a bántalmazott, hogy neki lelki károkat okozott, és nem állt ki magáért. A bántalmazás után sokáig forrong az ember belseje, sokáig rágja a lelket, stb.


(Halványabban az is ott van, hogy nem biztos, hogy teljes mértékben tudatában van a tettének, vagy hogy mi ez pontosan, lehet, hogy fel sem ismerte az ok-okozatokat, így nem áll le ezzel. Valamint azért sem áll le, mivel senki nem helyteleníti.)

2023. szept. 21. 12:25
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árt, ha megírod neki, hogy mit csinált rosszul, hogy kapjon visszajelzést.

Aztán meg sok-sok új élmény megszerzését szervezd meg, régi barátok megkeresése, kirándulás, biciklizés, sport, séta, futás, tánc, kiránduló klub, múzeum, új hobbi, régi elfeledett hobbi, újrakezdése. Legyen sok új jó élményed, és ez elfeledteti a rossz élményt.

Ha erős traumákat okozott erre is vannak technikák, pl. emdr, vagy egyéb, esetleg könyvek, pl. Tudatos önegyüttérzés.

2023. szept. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3# illetve, hogy te megmondd neki, azért sem árt.
2023. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az új élmény vadászatot meg erőltesd, ne foglalkozz vele, hogy nincs kedved hozzá, csak szervezd le.
2023. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tehát akkor jót tesz az ember lelkének, ha megmondja neki...


Köszi, ezt az új élményt kipróbálom, van, amit már egy ideje csak tervezgetek.

Új társaságba nagyon kétesélyes volna menni, azt még nem nagyon merném, meg nem vagyok egy könnyen ismerkedő típus.

2023. szept. 21. 13:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen jelezni kell számára, hogy mit tett, téged ez hogyan érintett. Jó ötlet kiírni magadból. Túllépni akkor tudsz rajta, ha feldolgoztad magadban is a dolgot. Le kell menni egy kicsit mélyre az önismeretben, és kérdéseket feltenni magadnak: Milyen érzéseket keltett bennem? Miért fáj ez nekem? Mit tanulhatok ebből? Mit tudtam meg önmagamról ezáltal?

Ha nincs önismereti munka, hiába a jó programok, az csak figyelemelterelés, a magadba fojtás még nem elengedés. Fel kell fejteni.

Nagyon sokan nem csinálják ezt, aztán később megtörténik velük ugyanez a szitu más emberrel más környezetben.

A karma visszavág? Nem! Amit nem dolgoztunk fel, azzal újból és újból dolgunk lesz, amíg meg nem tanuljuk a leckét.

Tehát mindenképpen tudasd vele, mit okozott neked. Emellett fejtsd fel magadban mit okozott ez benned, hogyan tudnál legközelebb jobban kiállni magadért, és ezek mellett persze párhuzamosan jöhetnek a jó programok, élmények, de nem azért, hogy feledd a rosszat, hanem hogy erősítsd magadban a jót, öngondoskodás, önszeretet.

2023. szept. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7# hát én ezt lehet hogy inkább szakemberrel csinálnám
2023. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8

Akár szakemberrel, ha szükséges. Attól függ, milyen szintű bántalmzás ért valakit.

2023. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jókat írtatok!
2023. szept. 21. 13:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!