Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Névváltoztatásnál mennyire...

Névváltoztatásnál mennyire reális ez az időhúzás? Mik az irodai munkafolyamatok?

Figyelt kérdés

Megkaptam a levelet a központi anyám kínja hivatalból, hogy elfogadták a kérelmet stb.

Pár héttel később bementem a helyi anyakönyvi hivatalba, hogy érdeklődjek a továbbiak felől, és ha lehet, véglegesítsük a dolgot, de az anyakönyvvezető azt mondta, hogy ők még nem kaptak erről értesítést és különben is majd írásban tájékoztatnak. Most már két hónapja várom, hogy jöjjön a levelük és mehessek a papírjaimért. Mennyire kamu, hogy nem kapták meg azt a levelet, aminek elvileg az én értesítőmmel együtt kellett volna megérkeznie hozzájuk?

Nem igaz, hogy nincs valami poszeidonjuk, hogy akkor is lássák a dokumentumokat, ha valamelyik elkeveredik a postai kézbesítés során vagy az irodai asztalukon. Annyira apatikus a kamu mosolyuk, hogy egy szavukat sem tudom elhinni.

Kinek mi a tapasztalata?



2023. okt. 4. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél egy másolatot és nyomd az ügyintéző kezébe. 1 óra alatt meg kellene lennie az új anyakönyvednek.
2023. okt. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Már első alkalommal is ott lobogtattam a levelet az orra előtt, el is olvasta. Kérdeztem, hogy mire számítsak, mennyi idő az átírás, de nem válaszolt a kérdésemre, csak elmondott egy sablon dumát és "mosolyogva" rám csukta az ajtót. Nem vagyok ilyen bunkó bánásmódhoz szokva.. ráadásul ok nélkül.

Küldök nekik e-mailt még ma, annak legalább nyoma marad, aztán bemegyek, ha muszáj. Úgy tudom, hogy az ügyfélkapun egyből látszik a változás, szóval bármikor rá tudok nézni.

Egyébként nem lehet panaszt tenni rájuk?

2023. okt. 4. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Össze szoktak várni több határozatot, és egyben kezelik őket, de a 2 hétnél hosszabb időhúzás nem reális.

Ügyfélkapun látszani fog, ha be lett vezetve az elektronikus anyakönyvi rendszerbe, akkor már igényelhetsz onnan új születési anyakönyvi kivonatot.

2023. okt. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igazából mivel minden ilyen Pestre megy (egy két kivétellel) előfordul 2-3 hónap mire a hivatalba is megküldik a papírokat. Magának az anyakönyvi hivatalnak. De ez lehet sokkal hamarabb is. Nagyon változó.


És miután Pest megküldi az engedélyt a hivatalnak címezve, azután vezetik át az elektronikus anyakönyvben.

Ahol születtél (amennyiben ez Magyarország) ott kell átvezetniük, mindegy honnan indítottad az ügyedet.


Nagyon függ attól is te melyik hivatalba mentél be.


Főleg mostanában (az elmúlt években) összevissza helyezték a hatásköröket a névváltoztatásnál. Így néha követni nehéz.

2023. okt. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az anyakönyvvezetőnek nem kell már kapnia semmit!Ha te megkaptad a határozatot hogy engedik a névváltoztatást és xy-ból lettél zw, akkor pár héten belül neki a számgép rendszerben látnia kell az átvezetést,ez és a kapott határozatod alapján kiállíthatja az új születési anyakönyvi kivonatodat, amuvel már mehetsz az okmányirodába igazolványokat csináltatni. A hivatalos ügyintézési határidő valóban 30 vagy 60 nap már nem emlékszem, de tapasztalat szerint pár hét alatt lerendeződik. Nekem két vagy három hét volt, pedig hiánypótlás is közbejött. De mire ezt írom, már gondolom túl vagy az egészen:)
2023. nov. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!