Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért írnak el egy ilyen...

Miért írnak el egy ilyen könnyű nevet és miért mondják másképpen?

Figyelt kérdés

Diána a nevem de mindig Diana-t vagy Dianna,Diane-t írnak és mondanak

Volt már ebből problémám hogy egy hivatalos papírra Diana-t írt az ügyintéző és amikor meglátta hogy a személyin Diána van akkor kezdhette előlröl a kitöltést,mert ez 2 különböző név.

Kiskorom óta így van hogy sose írták le helyesen a nevemet és nem is Diánának ejtették hanem Diannának

Amikor iskolás voltam és már megelégeltem hogy Diannáznak akkor szóltam hogy “elnézést,én Diána vagyok nem Dianna,ez kettő különböző név” akkor jött a tanártól hogy pfh ugyanaz a 2 név:D

Arról nem beszélve hogyha nem Dianna voltam akkor Dorina


Most tényleg ilyen nehéz leírni helyesen egy nevet,úgy hogy szólok hogy Á-val írják ne A-val!?

Nem gyakori de nem is olyan ritka név szerintem hogy ne lehessen tudni leírni,és annnyira zavar hogy mikor szólok hogy nem így írják/mondják,még ők vannak megsértődve vagy a fejemhez vágják hogy ugyanaz a 2 név:D



2023. okt. 13. 14:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
74%
Nóra a gyerekem neve és képesek voltak helyette Norent írni. Én már semmin nem csodálkozom.
2023. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 az mondjuk komoly😲
2023. okt. 13. 16:31
 13/14 anonim ***** válasza:
48%

Átérzem.

Dorottya vagyok, Dórinak lehet becézni, azt is szoktam mondani, de abból valahogy Dóra lesz mindig, amit rühellek, mert az egy különálló név.

A vezetéknevem is faék egyszerű, de van benne két s betű, mindig mondom, hogy két s, de nem sokan fogják fel és leírják eggyel, mert hangzásra olyan...

2023. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
71%
Nekem olyan vezetéknevem van, amit 99%-ban kiejtés szerint leírva használ mindenki ezzel a családnévvel, viszont nagyon ritka esetben van th-s és nyakatekertebb változata is.Na.Én mikor mondom a nevem, akkor 10-ből 8 ember vagy leírja th-val, vagy visszakérdez: th-val írom?Én mindig mondom, nem.Ha úgy írnám, akkor szóltam volna.Kiejtés szerint kell leírni, mert az az alapvető a magyar nyelvben.De nem nagyon szokták érteni ezt.
2023. okt. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!