Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért alakult ki bennem az...

Miért alakult ki bennem az irigység érzete?

Figyelt kérdés

Magamat leértékelem, és mindig másokat sokkal jobbnak látok magamnál, amire irigykedem is. Én személy szerint sose számítottam senkinek az életben.

Már régen is úgy bennem volt, hogy milyen jó lenne pl. az osztály legmenőbb lánya lenni, és nem a kiközösített sz@r. Bár voltak barátaim, de azok se voltak az igaziak, én úgy éreztem ők is csak kihasználtak, amiért a mai napig haragszom rájuk.

De az exeimre is rossz emlékekkel gondolok, különösen a legutóbbira. Igen tudom, hogy én is hibás vagyok, mert túl naiv voltam, ezzel tisztában vagyok.

Bár most van párkapcsolatom, van barátom, de még így is van bennem irigység.

Most legutoljára a volt barátnőmre irigykedtem, amiért olyan tökéletes párkapcsolata van, hogy a pasija már 1 év után eljegyezte, meg milyen tökéletes lagzijuk is volt, amilyen nekem sose lesz (mert nekem nincs is kit meghívnom, hogy olyan sokan legyenek). Meg úgy igazából jól esett volna, ha tartotta volna velem a kapcsolatot, de nem volt rám kíváncsi többet, pedig össze sem vesztünk, Bár mindig is éreztette, hogy különb mint én, és ez igaz is, mert több mindent elért mint én.

Bár érzem, hogy a barátom szeret, de félek, hogy benne is csalódni fogok.


2023. okt. 17. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elèg toxikusan hangzik amiket írsz.
2023. okt. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Neked mik az erősségeid?
2023. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit magadról is beszélj, ne csak arrol hogy veled mi rossz történt ezért tekintesz mindenkire úgy hogy biztos csalódni fogsz bennük, mert te feljebbvalónak tekinted magad egy kicsit. Az irigység meg amiatt lehet hogy egyszerűen másnak könnyebb az élet, neked nem. Én is tudok az lenni, de elfogadom a tényeket és kész
2023. okt. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem tekintem magam feljebb valónak.
2023. okt. 17. 23:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott kezdődik a probléma hogy túl magasra teszel másokat. Kívülről mindenki élete szépnek meg jónak tűnik de azt már nem látod mikor küzdeniük kell valamiért, vagy épp nem megy nekik valami. Gyakorlatilag elérhetetlen célokhoz akarod hasonlítgatni magadat.


Az exeidben meg a barátaidban egy nagy közös pont van, mégpedig te magad. Amiket leírtál az alapján a normális emberek nagy ívben kerülni fognak és azok fognak csak elviselni akik akarnak tőled valamit. Az hogy mi a gond azt neked kell átgondolnod, így hogy nem ismerünk ezt nehéz megmondani. Valszeg a negativitás és az irigység egy kezdőpont.

2023. okt. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz az önértékelésed, nincs önismereted, önbizalmad sem lehet sok.

Pszichológus, terápia segített nálam ezeken. Próbáld megtalálni az erősségeidet, te miben vagy jó?


Az meg, hogy 1 év után eljegyezte, nem jelent semmit. Nem egy ilyen "gyorsan házasodó" ismerősöm van, akik végül pár éven belül elváltak, vagy azért mert valaki félrek.rt, vagy mert rájöttek hogy annyira nem is ismerik egymást.

Nem értem miért kell ennyire elsietni a kapcsolatokat. Az esküvővel való elvárásokat sem igazán értem egyébként. Voltam már kisebb, ilyen kb 20-30 fős esküvőkön, lagzikon is már, nekem személy szerint sokkal jobban tetszettek, de nyilván ízlések és pofonok.

2023. okt. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!