Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy hatnak rátok a múltbéli...

Hogy hatnak rátok a múltbéli traumák a jelenben?

Figyelt kérdés
Én kimondottan üres vagyok, rengeteg érzéketlen időszakom van. Krónikus betegség miatt elég rossz állapotban voltam, ha kórházi történetet hallok vagy ilyesmi az a kellemetlentől a fizikai rosszullét határáig terjedhet. Alapvetően szétszórt vagyok stb stb. El funkcionálok viszont azért érzem a múltbéli események hatását még valamennyire. Ki hogy éli meg ezeket? 23f
2023. okt. 21. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Kamaszkoromban ütött-vert és szexuálisan molesztált a mostohaapám. Evészavarom alakult ki, alacsony önértékelésem van, és 20 éve rémálmok gyötörnek.

Valahogy muszáj az életben boldogulni, mert nem állt meg, dolgoznom, élnem kell azokért, akiket szeretek. Nem mindig tehetem meg, hogy a múltbéli dolgokon rágódjak. Értékelnem kell, amim van, és a jövőben bizakodni. Neked is ezt kívánom kérdező!

2023. okt. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
jól
2023. okt. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

34 vagyok.


Egy hippis anyukam van es egy nagyon eros jellemu elegge elnyomo apam.

elvaltak amikor 6 voltam. anyumnal nottem fel de minden 7veget apunal voltam. nagyon szoros a kapcsolatom a szuleimmel igen szeretem oket.


Viszont 16 eves korom ota bulemia es anorexiaban szenvedek. testileg, idegileg egy roncs vagyok. Kulsore nem latszik de belul mintha szetr*hadtam volna mar..


vegig rugdostak a mernoki egyetemen, mernök lettem, jol keresek de inkabb lennek csöves az utcan neha mint ebben az eletben.


Tudjak a szuleim hogy regota etkezesi zavarom van de evvel pl sosem akartak szembesulni...

3 eve jarok therapiara, rengeteg penz...es nem javul a helyzet

2023. okt. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Iskolai zaklatás áldozata voltam, ma pedig egy szociális fóbiás, emberi kapcsolatokat kialakítani képtelen ember vagyok, akinek az a legnagyobb öröme az életben ha otthon lehet egyedül a négy fal között!...
2023. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

14 év állami gondozás, 2 majdnem halálos baleset, 1 válás,1 teljes csőd ( 2008).

Egyszerűen el kell engedni a dolgokat és tovább lépni.

A sebek ,törések meggyógyultak, pénz lett újra,házasság lett újra.

De ehhez az kell, hogy ne a múlton rágódj.

2023. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én ilyen ocd-s szorongó/depresszív diagnózisokkal rendelkezem, meg autizmus és adhd gyanúja. A munkahelyemen senki nem tud ezekről, közkedvelt vagyok általában.
2023. okt. 21. 21:11
 7/9 anonim ***** válasza:
28%
akkómeg mi a baj
2023. okt. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tesz boldoggá, csak egyszerűbbé teszi az életem.
2023. okt. 21. 21:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor jönnek fel újra traumák amikor nincs komoly dolog az életemben ami lefoglaljon. Traumákat ugyan bármi kiválthat, de az a lényeg hogy az ember túl tudjon lendülni rajta, el tudja vonni a figyelmét róla, mindegy mivel.
2023. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!