Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vidéken mindenhol ilyenek az...

Vidéken mindenhol ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja költöztünk egy kis faluba (Pest megye) ez volt az álmunk. Nagyon szeretünk itt élni, szeretjük a házat, csendes környék, a szomszédaink is normálisak, de észrevettem, hogy egy-két embert leszámítva nagyon furcsán viselkednek. Olyan, mintha nem fogadnának el minket. Erre semmi konkrét példát nem tudok mondani, egyszerűen tartózkodónak érzem őket, pedig mi sem vagyunk szomszédolós típusok, viszont mikor ideköltöztünk, az összes szomszédhoz becsöngettünk és bemutatkoztunk illedelmesen. Az már az első perctől feltűnt, hogy akár a szomszédokkal beszéltünk, akár valamelyik boltban megkérdezték, honnan jöttünk és elmondtuk, hogy Budapestről, akkor vagy valami fura fintort vágtak vagy csak furán néztek ránk. Olyan volt a tekintetük, mintha lenéznének minket. Egyik sem volt konkrétan kiütköző, de mégis ezt éreztem. Én volnék ennyire érzékeny vagy más is érzett már ilyet?

2023. okt. 25. 14:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

Én egy községben nőttem fel, ahol még a szomszéd városiakat is kinázték eleinte, pedig mindkét helyiség sváb környék volt.

A 2000-es évekre ez már megszűnt, hisz sokan költöztek oda, kisebbségbe szorultak az "őslakosok", viszont egyszer jött egy nyugdíjas pár Bp.-ről. Nem mondom, hogy kinézték, de hírement, hogy Bp.-iek.

És valahogy tényleg teljesen másképp viselkedtek. Ott vidéken majdnem mindenki köszön mindenkinek, kivéve 1-2 öreg, akik telekhatárvitán mondjuk fejbecsapkodják egymást kapával.


Pk amilyen nyugalomban sétálgattak végig a főúton, nem köszöntek az embereknek (hisz megszokták, hogy nagyvárosban nem ismer mindenkit az ember), valahogy a falusiak közt olyan kicsit beképzelt benyomást keltettek. Szeintem egy ilyen közösségbe évekbe telik beilleszkedni, és az még jó, a korábbihoz, amikor apámat még évtizedek után is "gyüttment"-nek tituláltak, mert hát 17 évesen került oda a nagynénje által.

2023. okt. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
87%
a falusiak gyakran elítélik a nagyvárosiakat, főleg ha Budapestről van szó. apukám is Budapesten élt le 33 évet, majd mikor megszülettem és leköltöztek velem egy kis faluba Szolnok megyében, mindenki megjegyezte apumnak, hogy ő pesti, mintha ez egy rossz tulajdonság lenne. anyukámmal hasonló a helyzet, annyi kivétellel, hogy ő Erdélyből származik (székely), őt mindenki lerománozza😆 ne is foglalkozz velük, tipikus magyarok.
2023. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Élhetsz még ott 30 évet, akkor is csak egy gyüttment maradsz.


Ez minden faluban így van. A fiatalok menekülnek, akik maradtak, azok oda születtek, életüknek ez a legnagyobb eredménye, erre büszkék, mindenki más meg másodrendű gyüttment.


Pestiek meg főleg!

2023. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mióta ideköltöztünk, mindenkinek köszönünk az utcán is, pont emiatt.


Igazából nagy jelentősége nincs, csak furcsa. Mindenkinek eléggé el van szeparálva a kertje is, tehát ott sem nagyon "futunk össze". Ez persze nem gond, hiszen pont amiatt vágytunk már ki a panelból, mert nyugalmat, saját teret szerettünk volna.

2023. okt. 25. 14:58
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

2# "tipikus magyarok."

A svábok is. :D

2023. okt. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ez nagyjából általánosnak tekinthető 😀 Most, hogy belegondolok, nővéremék 20 éve költöztek szintén Budapestről Komárom-Esztergom megyébe és ott is ez van a mai napig.

Végülis akkor nem konkrétan velünk van bajuk, hanem általánosságban, hát ez van 😁

2023. okt. 25. 15:00
 7/22 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem költözzetek vissza Bp.-re.

3-as teljesen jól leírta,mi a szitu.Én is ugyanezt tapasztaltam,végül visszajöttem Bp.-re és tök jó itt.

2023. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
Mi 30 éve költöztünk Budapestről vidékre. Még mindig "bevándorlók" vagyunk
2023. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
Úgy van, ahogy előttem írták. Egy faluban mindig "gyüttment" maradsz. De azért tegyünk már különbséget vidék és vidék között. Nektek pestieknek vidék a 200 fős zsákfalu is, meg a 300.000 fős város is. Elképzelheted, hogy van különbség a kettő között. Én is vidékre költöztem, ez egy kisebb létszámú megyeszékhely. A szomszédaim között vannak normálisak is meg kretének is. Mondjuk én pont leszarom, ki mit gondol rólam.
2023. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#7 Dehogy költözünk, végre kertesházban élünk, nem fogunk visszamenekülni csak mert néhány ember furán néz ránk 😀
2023. okt. 25. 15:12
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!