Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet úgy normálisan...

Hogy lehet úgy normálisan élni, ha nincs időd eleget aludni?Akiknek ilyen problémája van, az mit csinál?

Figyelt kérdés
Nekem 8 óra alvásra szükségem van, különben fizikailag rosszul vagyok, a teljesítményem is romlik.Viszont sokszor nincs időm ennyit aludni, hanem csak 6-7 órát.Mások, akik hasonló helyzetben vannak, hogyan oldják/élik ezt meg?
2023. okt. 27. 20:13
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Másról kell lemondanod, ha ennyi alvásra van szükséged.
2023. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Kérdezd meg a gyerekes ismerőseid, pláne ahol csecsemő van! :D
2023. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 Ahol csecsemő van, ott nem dolgozik az a szülő, aki ellátja a csecsemőt.Ez az egyik.Ha munkanélküli lennék, nekem sem lenne problémám azzal, hogy nem tudok aludni.Gyereket vállalni amúgy nem kötelező, de ezt biztos te is tudod.

Dolgozni meg aludni azt kötelező.

2023. okt. 27. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Koltozz kulfoldre, dolgozz itt napi 8 orat, es meg fogsz tudni elni, es aludni is lesz idod, sot, szorakozasra is marad penzed (persze ne mosogatonak gyere ki).

Sajat tapasztalat, Magyarorszagon 4 munkahelyem volt, hetente aludtam 12 orat osszesen. Mire majdnem belerokkantam, es azt mondtam, eleg volt. Most csak azt sajnalom, hogy nem hamarabb jottem ki!

2023. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Igen, mi is ezt fontolgatjuk itthon.Meg ugye az is a gond, hogy sokszor azt érzem, minek dolgozom?
2023. okt. 27. 21:01
 6/9 anonim ***** válasza:

6-7 óra megfelelő alvási idő egy felnőtt embernek (élettanilag).


Én csak 4-5 órákat alszok, tudom, nem egészséges, nem haltam még bele 6 év alatt mióta csak ennyi sikerül.


Alvás-szociális élet-szabadidős egyéb elfoglaltságok (hobbi+háztartás)

Ez a 3, ami egy háromszöget alkotva kiteszi a munka utáni időd. Valamelyikből vegyél el, hogy másik kettőt növelni tudd.

2023. okt. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%

#6

"nem haltam még bele 6 év alatt mióta csak ennyi sikerül."


Nem is emiatt fogsz meghalni, hanem amiatt, hogy a tested sejtjei - koztuk az agy sejtjei - nem tudnak pihenni, regeneralodni. Plusz, a keveset alvo emberek kozul valnak a legtobben korai demensse.

2023. okt. 28. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezért mondtam, hogy nem egészséges. De 6-7 óra a szervezetnek elég
2023. okt. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%

#8

Igen, a 6-7 ora kielegito. De a 6-os valaszolo 6 ev ota alszik 4-5 orat, o 80%-os valoszinuseggel 55 evesen kezdi majd a kognitiv hanyatlast.

2023. okt. 29. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!