Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc évtizeded és...

Melyik a kedvenc évtizeded és miért?

Figyelt kérdés

2023. okt. 30. 00:11
A kérdező szavazást indított:
40's évek
50's évek
60's évek
70's évek
80's évek
90's évek
00's évek
010's évek
020's évek
34 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a '90-es évek (meg még a 2000-es eleje), mert akkor voltam gyerek és tini. Imádtam a eurodance zenéket, a német Viva tv-t, az animéket a német RTL II-n, a havas teleket, nyáron meg a Balatonon lógni egy hónapon át. A '80-as és '90-es évek autóit azóta is imádom, nekem az a formavilág jelenti az autót. Bukólámpás szépségek, meg a jó kis hot hatchek. Meg ugye akkoriban végigkísértük a számítógépek és az internet terjedését. Nekem jó kis világ volt az az időszak. Sokkal szabadabb volt, mint most.
2023. okt. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
1. Szintén zenész. Összehasonlíthatatlan.
2023. okt. 30. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

2000-es évek legeleje. Kicsi gyerek voltam akkor, de nagyon szuper volt minden. Jobb volt az életszínvonal, nem voltunk gazdagok, mert apám nem volt, de meg tudtunk venni mindent ami szükséges volt, nem nyomkodott mindenki telefont, az emberek jobban közvetlenek voltak egymással, jobban segítettek. Nem abból állt a ,,gyereknevelés", hogy a pár éves gyereket bedobom a laptop elé. Oké, egy szürkébb kisvárosban laktunk, de én élveztem. Minden évben volt karácsonyi vásár, majális, stb. Manapság ezek sincsenek már ott. Az játszótér még annak idején is egyszerű volt, de jó. Most meg telerakják mindenféle okos fossal azokat is. Minek? A gyerek kreatív, elég neki adni 2 madzagot és el lesz vele egésznap, olyan képzelőereje van. Ez a sok okos szar csak kiöli a képzelőerejüket.

Az óvoda is sokkal jobb volt. Voltak foglalkozások, de csak gyurma, rajz, meg ilyesmi, nem kötelező nyelvtanulás mint manapság. Az alsó osztály is jó volt. Mi még sokkal fegyelmezettebbek voltunk, mint a mai gyerekek, akik már mesterségesen el vannak butítva mindennel. Mindenki végig tudta csücsülni az órát, senki nem állt bukásra, senki nem ordítozott órán, stb. Pedig aranyos tanárnőnk volt, nem pedig egy hárpia.

A tv-ben is ezerszer jobb rajzfilmek mentek. Manapság meg belenéztem mik mennek, és kb felfordult a gyomrom.

Hiányoznak azok az idők. Minden sokkal jobb volt.

2023. okt. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!