Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az asszertív kommunikáció...

Az asszertív kommunikáció tényleg működik? Aki foglalkozik ilyesmivel volt már olyan, hogy nem jött be?

Figyelt kérdés

Volt már olyan, hogy pl visszakontráztak, hogy túlreagálod vagy hogy mindent a szívedre veszel?


Ilyenkor mit tudsz tenni?



2023. okt. 30. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Mindent tanulni kell, és minden eszköznél előfordul, hogy hibázik az ember.
2023. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

2 hete voltam egy tréningen ezügyben, és azt szűrtem le, hogy ez a módszer arra való, hogy az alapból kedves Jucussal továbbra is kedvesen tudj beszélgetni, és ne vessz össze vele véletlenül.

Az agresszív ordítóegerekkel szemben nem csodaszer, inkább olaj a tűzre.

2023. okt. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
#2: akkor nem értetted meg a lényeget.
2023. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem mindenkivel működik, emberfüggő.
2023. okt. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Tanult technika nélkül is alapjában mindig is asszertív voltam. Valóban van olyan embertípus akinél ez olaj a tűzre, leginkább a manipulatív érdekembereknél, akiknél így lehullik az állarc és dühükben ordítanak, mert lelepleződtek.

Azért jó, ha az ilyeneket fel tudjuk ismerni.

Aki csak a szorongása miatt volt agresszív, azt sikerül megnyugtatni, mert bizalmat sugárzol feléje.

2023. okt. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem tökéletes, könnyű "védekezni" ellene, sarokba szorítani az asszertíven kommunikáló embert, mert az asszertivitás az én-mondatokra alapoz. (Én így gondolom. Én ezt szeretném. Nekem ez fontos. Stb.) De ezeket a mondatokat könnyű megsemmisíteni CSAK TE kezdetű mondatokkal. (CSAK TE gondolod így. CSAK TE szeretnéd. CSAK NEKED fontos. Stb.) Éppen ezért sajnos az eddig leginkább lepontozott válaszolónak van igaza:


"2 hete voltam egy tréningen ezügyben, és azt szűrtem le, hogy ez a módszer arra való, hogy az alapból kedves Jucussal továbbra is kedvesen tudj beszélgetni, és ne vessz össze vele véletlenül.


Az agresszív ordítóegerekkel szemben nem csodaszer, inkább olaj a tűzre."


Mindezek alapján az asszertív kommunikáció inkább egy divathullám az utóbbi 10-20 évben, nem igazán hatékony kommunikációs módszer.

2023. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tehát ha valaki hajlamos az agresszív reakcióra, akkor ott nem működik?

Az eddig is tudtam, hogy nem működik minden helyzetben, csak jó lenne tudni, melyek ezek.

2023. okt. 30. 19:40
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Asszertív kommunikáció lényege hogy ne egyik érzésből ugrálj a másikba, próbálj nyugodt maradni és bizonyos technikákkal kezelni az adott szituációt. Az esetek nagyrészében ez szerintem működik. Legalábbis ha az én életemre gondolok a legtöbb esetet simán le lehet szerelni azzal hogy nyugott vagy, megpróbálod megérteni a másik oldalt és szépen eltereled a szituációt. Agresszió elég tág. Nem mindegy hogy valaki ideges kicsit vagy valakinek éppen idegösszeroppanása van. Egyértelműen az utóbbinál nem igazán működnek technikák.


Azért azt hozzátenném hogy legtöbb szituációban nem félőrült Marcsival kell beszélned aki épp az idegösszeroppanás szélén áll hanem normális emberekkel nagy eséllyel irodai környezetben.


Plusz a képzések minősége erősen változó, nem mindegy hogy hozzáértő csinálja vagy valami gyorstalpalót végzett. 1 órába van besűrítve vagy több napos tréninget csinálsz.

2023. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8: Nem irodában töltöm az egész életemet, hogy csak ott használjam ezt. Családtagokra gondolok stb leginkább, ha mondjuk bántó megjegyzéseket tesznek. Nem gondolkodok tréning elvégzésében, munkahelyemen a főnökömmel szemben gondoltam, hogy működik, ennél durvább szituációkra gondolok.
2023. okt. 30. 20:54
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

Azért azt tegyük hozzá, hogy az asszertivitás nem csak egy kommunikáció, hanem egyfajta gondolkodásmód is egyben. Önazonos, őszinte, nyugodt, saját határaim és mások határainak tiszteletben tartása. Ha visszakontráznak, te akkor sem mész bele játszmákba, nem süllyedsz le a másik szintjére, ez olyan ha megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel elve.

De szó szerint: ha te asszertíven kommunikálsz és bántást kapsz vissza, képes vagy -e asszertíven folytatni?

2023. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!