Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igazságos az, hogy egy 26...

Igazságos az, hogy egy 26 éves autistának mondott ember, 28 500 Ft rokkantsági járulékot kap? Holott ez az ember egyáltalán nem tűnik fogyatékosnak! Sőt mi több, igazából még le is érettségizett, és személygépjármű jogosítvánnyal is rendelkezik! 32F

Figyelt kérdés

A kifogás egyszerű: nem tud emberekkel együtt dolgozni, ezért nincs munkahelye… Meg nehezen kommunikál állítólag, nehezen veszi fel a kapcsolatot. Na most erre adtak neki rokkantsági járulék!


Én beszéltem vele, és teljesen normálisan beszél, mintha nem lenne semmi baja! Nem értem mire kapja ezt a járulékot, az én adó fizetésemből vonják... Szerintetek az mentség erre hogy állítólag az autizmussal miatt, nem tud más emberekkel együtt dolgozni, illetve nehezen kommunikál? Mert szerintem, simán el tudna végezni egy szalag menti munkát!


Jó, annyit azért hozzáteszek azt tényleg igaz hogy egész gyerekkorában magántanulóként, speciális iskolákban tudod tanulni, viszont az érettségit azt megcsinálta! Tehát nem fogyatékos! Illetve, jogosítványt is szerzett, bár a rokonok elmondása alapján (igen rokon ról van szó) két évig tartott neki megszereznie és sokszor meg is bukott!



Na most kérdem én, igazságos az hogy ez az ember nem dolgozik és az államtól beszedi a pénzt? Mert szerintem egyáltalán nem tűnik fogyatékosnak, és sok olyan embert akinek pl. hiányzik a lába visszaküldenek dolgozni!


Szerintem, és ezt azért zárojelbe teszem, mivel én ismertem gyerekkorában is, így mondom, két pofon megoldotta volna a dolgot!


2023. nov. 3. 21:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem csak "erre" kapja a minimális járulékot.

Még vannak betegségei, melyekről nem tudsz.

Nem beszélve arról, hogy nyilván azért kap ilyen

keveset, mert alig van ledolgozott éve.

Valamint azért, mert korlátozottan ugyan, de képes valamit dolgozni is.

2023. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

"szerintem egyáltalán nem tűnik fogyatékosnak,"


A fogyatékos nem feltétlenül a szellemi fogyatékosságot jelenti.

Az értelem és munkaképesség nem mindig fedi egymást.

2023. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem bemondásra kap felmentést valaki, hanem kivizsgálják. Ha megkapta, jár neki. Tedd túl magad rajta, megvan a saját baja szerencsétlennek így is. Nem minden fogyatékosság látványos, hogy csak a tolószékes féllábúnak járhat.
2023. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%
Irigyled azt a 28 500 forintot?
2023. nov. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

Szerinted.

Mi vagy te? Orvos?

Nagyon szigorú a rokkantsági elbírálás.

A leletek és a helyszíni, személyes vizsgálatok

alapján az orvosbizottság dönti el, hogy milyen

mértékben rokkant, hányadik kategóriás, kap-e valamennyi járulékot,

s azt, hogy ideiglenesen, vagy véglegesen kapja-e.


Törődj a magad dolgával.

2023. nov. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Nem irigylem, csak szerintem nem járna neki! Mellesleg nem nagyon dolgozott életében! Azt tudom hogy próbálták munkára fogni, de kb. egy napot tartottak a munkahelyek… valahova meg be se ment.
2023. nov. 3. 21:16
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezek bonyolult ügyek, amikre megvan a felelős vizsgáló szerv, ha úgy ítélik valaki jogosult az ellátásra az már az ő hatáskörük.

Nekünk egészséges embernek furcsa hogy valaki olyan depresszióval küzd, meg mentális gondokkal hogy dolgozni nem tud, mert veri a víz, halálfélelem tör rá, és kapkodja a levegőt, egy rokonom így él és ő sem keresőképes.

2023. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te a fogyatékossági támogatásra gondolsz.

Az autista nem full nyomorékot jelent, hanem hogy pár dolgot nem tud, amit a többiek igen, többnyire szociális nehézségeket.

"Teljesen normálisan beszél, mintha nem lenne semmi baja" - Ez csak a látszat, a legszívesebben menne vissza a szobájába.

Két pofon meg ezt nem oldja meg, nem trógerségről van szó, hanem születési adottságokról. Neked kéne két pofon, hogy problémázol egy ma már lószarnak számító összegen, ami neki minimális segítséget jelent.

2023. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne sajnáld tőle, többet is kaphatna.

Alattomos egy állapot.

Hidd el ő szívesen lemondana róla.

2023. nov. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kicsi összeg, ezzel nem lehet emberi életet élni ! Szégyene a magyar államnak! Ez azt jelenti, hogy egy ilyen ember mindig rá lesz utalva környezetére, akkor is ha bantalmazzák, mert nem lehet ekkora összegbôl függetlenedni !
2023. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!