Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem irritál, hogy a...

Titeket nem irritál, hogy a Mona Lisát ilyen iszonyatosan sokat használják?

Figyelt kérdés
Pl itt GYK-n is van olyan reklám, amiben benne van, de rengeteg másikhoz használják még, dolgokat szerkesztenek rá, leginkább az eladni kívánt terméket. És most nem arra gondolok, hogy ezzel meggyalázzák-e a festményt, és a hölgyet akiről készült. Hanem egyszerűen irritáló, hogy mindig mindenhez azt használják. Már azt a hatást váltja ki belőlem a látványa, mint mikor felkapnak egy dalt, már századszorra hallom meg a rádióban, és fájdalmasan felsóhajtok, hogy "Édes Istenem, már megint?!" Annyi másik gyönyörű festmény van. Nyilván tudom, hogy ez is egy marketing fogás, elvégre a Mona Lisát mindenki felismeri. De szerintem ez már réges-régen lerágott csont, már nem vicces, mikor átszerkesztik, meg belerakják reklámokba, annyira túl lett használva. Mielőtt valaki közli, nem, közel sem ez a legnagyobb "bajom" (ez nem is igazán baj, csak èszrevétel), csak szeretek ilyen apróságokon agyalni :D

nov. 5. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Mer' a Gyurcsány jobb volt?
nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Akkor most dobod el az agyadat: a legújabb tacskónkat Mona Lisának neveztük el, annyira gyönyörű.
nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Hát igen, tényleg agyonhasználják.

Ennek a fő oka valszeg az lehet, h vmiért a Mona Lisa nem szimplán egy kép, hanem sokkal inkább a "magas művészet" egy mindenki által ismert, univerzális jelképe. Olyannyira, h Marcel Duchamp szerencsétlenre bajuszt rajzolt, h kifejezze az akadémikus festészet elleni lázadását.:DD

H miért pont ez? Passz. Tényleg, innen vki tudja a választ? Én is kíváncsi vagyok!!

Amúgy láttam élőben, és én se értem, miért olyan nagy szám, mármint a többi remek műalkotáshoz képest.

És Mona Lisa tacskóó~!<3

nov. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"miért olyan nagy szám"

Te is írtad, hogy egy jelkép, vagyis nem feltétlenül jobb, de sokkal ismertebb, mint egy átlagos festmény.

nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Épp most láttam itt egy Xixo-reklámban :)
nov. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!