Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önvédelemből hordhatok magamma...

Önvédelemből hordhatok magammal bármiféle kést/ sprayt vagy hasonlókat ami hasznos és nem büntetik?

Figyelt kérdés

Nem rég el költöztem egy nagyobb városba ahol sok furcsa alak mászkál kinn éjjel nappal. Reggel mikor megyek dolgozni még sötét van és mire végzek akkor már a nap kezd le menni. A munkahelyemtől 2 órára lakom. Már volt olyanba részem hogy megpróbáltak le állítani az utcán, de meg próbáltam figyelmen kívül hagyni és tovább menni.

Autóm az még nics.

Ha hordanák magammal egy zsebkést/ bicskát azt büntetik? Vagy esetleg paprika sprayt?

Tudom hogy rossz kategóriába tettem a kérdést ezért is bocsánat mindenkitől.

22l



2023. nov. 5. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Kést semmiféleképpen ne hordj, mert az egy olyan eszköz amit használni is tudni kell.. Mármint például egy támadóval szemben, lehet vagy magad vágnád meg, vagy annyira felhergelnéd vele a másikat, hogy nagyobb baj is lenne.


Én mindenképpen valami spray-t vagy ilyen légkürt szerű valamit vennék ami elfér a táskádban és könnyen hozzá tudsz férni.


Közben találtam egy ilyet neked:

[link]


Nőként neked az elsődleges szempont az, hogy hatástalaníthasd annyira azt aki zaklatna, hogy segítséget tudj kérni vagy el tudj menekülni.

2023. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Leírtad, olyat, amit nem büntetnek, azt hordhatod
2023. nov. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is inkább sprayt ajánlanám vagy sípot esetleg. Kést hordhatsz magaddal 8 centis penge hossz alatt (illetve rugós nem lehet), de nőként meg se próbáld felvenni a harcot a támadóddal, mert nem sok esélyed van még akkor se ha önvédelmi órákat veszel. Akkor van a legtöbb esélyed ha elég gyorsan futsz vagy tudsz segítséget kérni. A gázspray arra jó hogy időt tudsz vele nyerni, mert amíg a szemét törölgeti el tudsz menekülni segítségért
2023. nov. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne hamis biztonságérzetet keress, mint a kés. Ha nincs pár éves harcművészeti gyakorlatod, engedd el. A spray jó lehet, de azt is gyakorold ki, és ne csak 1 legyen nálad.


Egyszer igazoltatott a rendőr, és én kamasz korom óta késsel megyek MINDENHOVÁ. Kérdezte van-e nálam valami ilyen is, mondom igen, kés, önvédelemre. Le se szarta. De nem tudom mennyire volt jogszerű az eljárás.


Jobb lenne eljárnod valami edzőterembe. Pl shotokan, vagy kyo karatéra. Azok tipikus olyanok, hogy pár hónap rendszeresség után, már olyan erőléted lesz, hogy kb az elég magabiztoságot ad, de 1-2 év edzés után meg már olyan kis pofonokat fogsz tudni adni, amik erősebbek, mint egy 120 kilós férfi legnagyobb ütése.


Addig meg paprika! Ne akarj közel lenni a másikhoz, meg olyan ügyekbe keveredni, ahol kés volt nálad és használódott. Bízz bennem...

2023. nov. 6. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Thunderfairy ***** válasza:
100%

GÁZSPRÉ JÓL BEGYAKOROLVA.

A karatékat és kung fukat elfelejtheted. Meg lehet nézni hogy verik laposra az eredeti Kinai és Japán harcművészeket is. Mondopm ezt 12 év Kyokushin után barna övesen.


Tehát gázspré jól begyakorolva a gyors előrántást, célzást és fujást.

2023. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!