Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt, hogy valami miatt...

Volt, hogy valami miatt teljesen lenulláztátok magatokat pénzügyileg?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen viselem, velem most történt meg.


3 évig raktam félre úgy, hogy közben volt rendesen költve autóra, számlára, egyéb mindenre szülő hotelbe lakok, de ők kevesebbet keresnek mint, külön van a pénzünk, de pin kódot mindenki tudja és szó nélkül hagyjuk ha valami kiadás történik. Na ez mellett tudtam megtakarítani 3 év alatt 800 ezer forintot ez kevésnek tűnhet, de így volt.

Gondoltam 3 év kemény munka után megengedek magnak egy autót amiben van klíma vettem is 500 ezerért egy 1.5 benzines autót aztán még ennyit rá kellett költeni 2 hónap alatt.


Így most alig maradt 100 ezer forintom és most derült ki hengerfejes a kocsi. Tejesen roncsnak érzem magam senkivel nem beszélek, dadogok és néha rámjön a remegés olyanokra gondolok, hogy fogom felgyújtom az autót pedig én tehetek róla nem a kocsi. És csak várom-várom a fizetést ez megy 2 hónapja, megjött eddig és vittem csinálni a járgányt.. Hatalmas kudarc.



2023. nov. 6. 09:53
1 2
 1/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
59%

Ne hibáztasd magad!

Én most vettem közel 3 millió forintért egy autót. Szerelőről szerelőre járok vele egy, a kereskedő által eltitkolt hibája miatt. Már azt is mondták, hogy motorhibás az autó és rá kell költeni 1 millió forintot.

Ez van, ilyenek ezek a nepperek. Behozzák külföldről a rossz autókat olcsón, itt meg drágán eladják. Szomorú...

Erről nem te tehetsz. Ez egy ilyen piac. Használt autót venni mindig rizikó. És nehogy kudarcnak éld meg ezt, egyszerűen csak egy hibás döntés ez inkább, amit senki nem tudhat előre...

2023. nov. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Látod, látod, mennyivel jobb annak, pl. nekem, akinek nincs autója. :) 500 ezerért mit gondoltál, milyen minőségű autót kapsz? Bocs, de egy majdnem tragacsot. Olcsó húsnak híg a leve, szokták mondani. Így jártál. Majd máskor jobban szétnézel és tájékozódsz.


Nem értem, mi a fontosabb, egy autó, vagy az, hogy legyen majd egyszer pároddal saját lakásod?! Aztán meg jössz ide megint sírni, hogy nem kellesz senkinek. Így, akinek az autója fontosabb, hát.. közben meg semmi megtakarítása, azt is, amit nagy nehezen összekuporgattál ilyenre elköltöd..


Bocsi, de megérdemled. De ezen a szinten ezek szerint az autó a legfontosabb.

2023. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az emberek nagy százaléka ebben a világban, jobban mondva ebben az országban alig várja a fizetést, a segélyt, nyugdíjat vagy jövedelmet egy szóval. Hónapról hónapra élnek rengetegen, mivel egyszerűen nincs miből megtakarítani. Nem a világ vége, túl lehet élni, az autóról pedig annyit, ha sok költekezés után is ugyanolyan "szar", akkor meg kell válni tőle és később egy másikat venni.
2023. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Alapvetően mennyire gondoltad komolyan az autóvásárlást, ha a megvétel után nincs félretéve több hónapnyi tartalékod, hogy gáz esetén abból tudj megélni?


Szomorúan hangzik, de ne hallgass az első válaszadóra, ha csinálsz egy rossz vételt úgy, hogy nincs megfelelő pénzügyi ismereted és megtakarítási kultúrád, az csak és kizárólag a te hibád. Ettől függetlenül ne gyújtsd fel az autód, hanem próbáld eladni, és a különbözetet pedig tekintsd tanulópénznek, hogy minden esetben legyen több havi megtakarításod még egy potenciálisan nagyobb kiadás után is.

2023. nov. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lényegében igaz, csak én autót használok munkába járáshoz és amivel jártam az kényelmetlen volt futóműre költöttem 200 ezret és húzott el a kormány annak ellenére, hogy a gumitól a lengőkaron át mindent kicseréltek aztán kiderűlt kormánymű kopott ami 230 ezer lenne így vettem egy másikat, ezt. Gondoltam legyen egy klímás autóm amivel elmegyek pl. nyaralni úgy, hogy nem 40 celsius van a kocsiba a dugóba.
2023. nov. 6. 10:26
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ,add el , valakinek biztosan kell.

Igen tanulópènz.

Okosabb lettèl,2szer ugyanabba a hibába nem esel

2023. nov. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy nem gondoltál arra, hogy a szerelők teljesen lehúznak?
2023. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen a 7es verziója eszembe se jutott.Lehet làtjàk rajtad,hogy tapasztalatlan vagy
2023. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Nekem tíz millióm volt félre rakva úgy vettem 650 ért egy egyszerű benzines autót és nagy szerencsém is volt vele mert 2 éve alig kell rá költeni. 800 ezer forintból sajnos el kell engedni a saját autót, szerintem add el amíg lehet.
2023. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is megállt a kocsi múlt héten. Motorhiba, vezérműszíj szakadt 400 ezer. Örültem neki!
2023. nov. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!