Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy prezentációra mikor...

Egy prezentációra mikor érdemes jelentkezni, az elsők között, középen, vagy a végén?

Figyelt kérdés

Vagy nem ettől függ?


Az elsők között lehet azért előnyös lenni, mert nincs annyi viszonyítási alap.


2023. nov. 7. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egyetemi éveim alatt legalább 20-30 alkalommal kellett prezentációkat tartanom. Halál mindegy mikor kerülsz sorra, mindenképp látjuk a különbségeket az emberek között. Persze, kínos olyan után jönni, aki fantasztikus volt, de őszintén senkit nem érdekel a dolog úgy igazán.
2023. nov. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudnék általánosságban válaszolni rá. Nálunk, például, nem egy olyan tárgy volt, ahol minden hétre kellett előadást készíteni, majd azt elő is adni. Én, bár az elején sokat stresszeltem, szerettem hamar túlleni rajta (hogy ne az egészet stresszeljem végig), de közben mégis igényesen megoldani a feladatot. Viszont volt olyan szaktársam is, aki az elején mindig kijelentette, hogy ő lesz a fix utolsó.

A vége felé már lankad az emberek figyelme, nagyobb valószínűséggel terelődnek el a gondolatai, azonban az esetleges minőségi különbség még így is fel fog tűnni.


Ha esetleg olyan lesz a helyzet, hogy van egy távoli leadási határidő, de közben már vannak hallgatók, akiknek elő kell adni, és te még tudod a sajátod szerkesztgetni, olyankor érdemesebb később előadni. Mert közben látod, hogyan értékel a tanár, mire kell odafigyelni, milyen hibákat kell elkerülni, amik másoknál előjöttek, és így még jobb lesz a munkád.

2023. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!