Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nagyon vágysz valamire,...

Ha nagyon vágysz valamire, azzal a párod általában meglep téged?

Figyelt kérdés

Ha igen, mennyi a max összege ?Célozgattál már a párodnak, milyen ajándékot szeretnél?


Van olyan köztetek, akik soha semmit nem ad, mindenki vegye meg magának amit akar? Ha igen, miért?


Őszinte leszek veletek, nekem szülinapom volt, és mivel hetekig bújtam a hirdetéseket egy használati tárgy után, használtan adok-veszek csoportokból, kicsit titkon azt hittem, hogy a párom is rá van állva a témára, és meglep vele. Így hidegzuhanyként ért, hogy teljesen hidegen hagyta, majd megkért, hogy neki ne kelljen már keresgélnie a neten, őt ez nem érdekli. Az árfekvése ennek a tárgynak 10- 30 ezer forint közé tehető átlagosan, az olcsóbb kategóriából, állapotától függően. Soha nem mondtam neki hogy vegyen nekem, max mutattam pár fotót, egyébként már rég rövidre zártam volna és megvettem volna magamnak, de amilyenre nekem pénzem van, arra mind rázta a fejét, hogy zavarná a külseje a lakásban, ne az legyen. Mivel együtt lakunk, figyelembe vettem a véleményét, és nem vettem meg. Közeledik a karácsony, és azt mondta nem ajándékozunk. Lehet hogy ez furcsának tűnik, de ki másnak ajándékoznék, nagyobb dolgot, ha nem a páromnak? Szóval engem valóban érdekel mire vágyna, de tudom hogy neki ez csak teher lenne, és bánt a dolog, de semmi szín alatt nem merem ezt kimutatni, mert cikinek tartom.



nov. 21. 11:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%

1. nem célozgatok, hanem mondom, ha valamit kinéztem, tetszene

2. nem meglep vele, hanem megbeszéljük, mennyire szükséges, lesz-e még később is, vagy vegyük meg most, azután megvásároljuk


Felnőtt emberek vagyunk mindketten, közös kasszán.


A meglepetésekkel óvatosan kell bánni, mert kellemetlen, amikor xy "célozgat" valamire, a pasi-nő megveszi, aztán kiderül: nem jó a méret, a szín, eleve NEM is ARRA gondolt, csak a másik félreértette :D

nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéljétek meg. Ő a párod, nem kell előtte félni, hogy nem mutatod ki az érzéseidet, meg nem mondod el, ha valami bánt.

Én sose kérdezem meg senkitől sem, hogy mit szeretne és nem is mondom másnak, hogy én mit szeretnék. Az ajándékozás a meglepetésről szól nekem, örömet szerezni a másiknak, és nem egy kényszer. Akit ismerek, azt tudom, hogy minek örülnek. Nálunk csak a legközelebbi családtagok között van ajándékozás, és még a legjobb barátnőmmel szoktunk egymásnak ajándékozni. Ha valakinek teher, azok tényleg nem ajándékozzanak egymásnak, mert semmi értelme.

Persze nekem is fura, hogy pont a párod nem akar ajándékozni. Hát, nem vagyok egyformák.

A te részedről az szerintem túlzott elvárás, hogy a párod találja ki, hogy neked mi tetszik, mert te sokat bújtad a hirdetéseket. Ha én sokat keresek valamit, arról szerintem inkább az jön le, hogy én akarom/fogom magamnak megvenni.

De te ismered a kapcsolatotokat. Te tudod, hogy ez jelent-e valamit. Pl. hogy elhidegültetek és nem érdeked már. Vagy egyszerűen csak ilyen, így nőtt fel, nem volt náluk szokás ajándékozni.

nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem kellett kitalálnia, hiszem mutogattam neki mi tetszik, de megkért hogy hagyjak fel ezzel, hogy neki is ezeket kelljen néznie, és ezt tiszteletben is tartottam.
nov. 21. 11:53
 4/20 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, és ő úgy gondolta, hogy ezt mindenképp magamnak szeretném megvenni.
nov. 21. 11:54
 5/20 anonim ***** válasza:
84%
3: De ebből honnan kéne tudnia, hogy miért mutogattad? Én arra gondolnék, hogy meg akarod venni. Nem arra, hogy ezt szeretnéd ajándéknak.
nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

De te sürgősen nőj fel, és ovis célozgatások helyett kezdj kommunikálni a másik féllel (ez tök jól néz ki, tetszik, vegyük meg... jól mutatna itt-ott, stb), különben azon kapod magad, hogy a harmadik-negyedik ilyen után lelép.


Vagy összebalhéztok, amiért te kiaakdsz azon, hogy ő nem gondolatolvasó, ő meg full hülyének néz, miért nem szólsz neki.


Ő férfi! Mondd el neki, mi a bajod, mit akarsz (meg eleve tiszteld meg ezzel).


Most nem mondod, de ráadásul magadban puffogsz egy semmiségen, amit nagyjából max. kettő perc volna megbeszélni.

nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Jajj utolsó, ugyan már, mi nem szoktunk veszekedni, főleg nem ilyeneken, hogy mit veszünk meg vagy mit nem, meg hogy emiatt elhagy, az ki van zárva.


Helyet is néztem a bútornak a lakásban szóval igazából egyértelmű volt a vásárlási szándék. Azért az ördögöt nem kell a falra festeni, nem ezen fog múlni a kapcsolatom, talán tényleg a kommunikáció lenne a kulcsa, csak semmiképp nem szeretném ha ez negatívan csapódna le benne.

nov. 21. 11:58
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán vágyom ilyesmire. Amire vagyom az pl egy mesterdiploma, ilyet nyilván nem kapok a páromtól. Vagy a másik, hogy vágyom rá, hogy pl ébresszen rántottával, na ilyet szokott csinálni. (És gyakran pont azután, hogy eszembe jut. Pl megyek haza és "ohh, bár tiszta lakás fogadna" és hazaérek, az fogad)


Nekünk még csak egy karácsonyunk volt együtt, akkor megmondta a párom hogy van egy ötlete, ami hasznos, vagy lehet meglepetés és kérte, hogy válasszak. Ez egyébként olyan 10-12k volt. (Mindketten diákmunkas egyetemisták voltunk)

Azóta összeköltöztünk és ha van ilyesmi, akkor együtt vesszük meg vagy ha csak egyikünk jár arra, akkor megveszi. Ha drága, akkor felhívja a másikat, hogy kell-e.


Igen, célozgatok mit szeretnék, nyíltan is megkérdezem ő mire vágyik. Nem várok el semmit, ezzel neki igyekszem segíteni.


Az ajándékozás nem az erősségünk egyébként (mindkettőnknek max 5%-ban szeretetnyelve), ezért általában szívességgel egybemossuk, pl sütök neki valamit, ő megjavítja a tönkrement biciklimet és vesz hozzá eszközt stb. Vagy csak elmegyünk valahova és egy eseménydús randival ünnepelünk.


Most karácsonyra egyébként valami kis értékűt fogok adni, nagy eszmei értékkel.

nov. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

7: Szerintem a meg nem beszél dolgok (bármilyen ügyben) szoktak inkább negatívan lecsapódni.

Teljesen más témában, de nekem is volt olyan, hogy valamit nem mondott el a párom. Ami egyébként tök jelentéktelen hétköznapi apróság volt. Majd hónapokkal később zúdította rám, és ő addig érlelte magában. Én meg nem értettem, hogy miért nem mondta el rögtön. A végén már úgy jött ki, hogy én vagyok a rossz, gonosz. Pedig semmit se csináltam, csak nem találtam ki a gondolatát. Ő meg hónapokig fortyogott magában és feltüzelte magát egyre jobban. (És egyébként én vagyok a nő.)

nov. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj ezzel a célozgatással, hogy én nem is mernék olyat venni ajándékba, amit a párom sokáig keresgél a neten, mert meg akarja venni. Mert félnék, hogy megveszi ő is, és akkor én fölöslegesen veszem meg. Az emberek sajnos hajlamosak arra, hogy egy "filmben" akarják érezni magukat, ahol a párjuk minden gondolatukat kitalálja, és azzal lepi meg őket. De nekem az a tapasztalatom, hogy az emberek sokszor nem tudják mit vegyenek a másiknak, mert év közben senki nem fogja megjegyezni, hogy mit akart igazán a másik, karácsony előtt meg pont nem jut eszünkbe semmi. Tisztelet a néhány kivételnek. Ha valamit szeretnél, akkor mondd meg, hogy ezt akarod. Vagy mondd több dologra, és akkor valamelyik közül választhat.
nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!