Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem semmisitik meg a...

Miért nem semmisitik meg a tiktokot?

Figyelt kérdés

Valami borzasztó hogy mi folyik a tiktokon...

Rengeteg értelmes és intelligens embert szipant be és ez a legrosszabb,hogy mennyi mindenre tudnák vinni az életben de leépitik saját magukat a tiktokkal.


Most a semmirekellő livos,gyűjtögető,táncolos emberekért nem kár,de ott van a másik réteg,akiért pedig kár.

Mit gondoltok erről,ha esetleg ezzel kapcsolatban van valami tanulmány /cikk,

belinkelnétek?🙏



#depresszió #ember #közösségi média #TikTok #Semmirekelő #Haszontalan idő
nov. 24. 20:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Én is használom néha, érdekes, hasznos vagy vicces tartalmakat dob be. Mitől károsabb mint tv-t nézni?
nov. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Semmisítsük meg az egész netet is, akkor nem kell ilyen kérdéseket olvasnom.
nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

#1: a pár másodperces formátum miatt nagyon kis időablakba kell minél több információt szorítani, és ehhez minél több ingert társítani. Arra vezetékeli át az agyat, hogy eldobj mindent ami 5-10 másodpercen belül nem köt le, és ad egy újabb ingerlöketet. Nagy mértékben rontja a koncentrációt, türelmetlenné és impulzusfüggővé tesz.

Valamint arra, hogy ezt az impulzust folyamatosan fenn kell tartani, így órákon át tudod pörgetni egymás után a videókat, amivel az ingerküszöböd folyamatosan felfelé tolódik, az oldalon töltött idővel együtt. Érdektelenné válsz az olyan dolgok iránt, ami nem ennyire intenzív élményt ad, és a felpörgetett, elhadart, színes-szagos dolgok után a valóságba nem vágysz már vissza.

nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
#20:41 Figyelemzavar generátor? Vagy talán "hiperaktivitás"?
nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

"Rengeteg értelmes és intelligens embert szipant be"


Ez nem igaz. Értelmes és intelligens ember tudja kontrollálni, hogy mennyit használja. Nálam pl fel sincs telepítve.


Amúgy meg azért, mert ez magántulajdon és dollármilliókat hoz a tulajdonosának. ha azt mondaná neked valaki, hogy lerombolja a házadat és a vállalkozásodat/munkahelyedet, akkor gondolom te se örülnél neki.

nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5

Sajnos épp hogy az intelligencia nem egyenlő hogy tud kontrollálni magad.


Több ezer pszichológus dolgozik/dolgozott azon hogy minél jobban beszipantsa az embereket az alkalmazás.



Nyilván baromira megkeresik magukat,de ennyire lszrják hogy az emberek,fiatalok jó részének milyen kárt tesznek ezzel?Pláne ilyen nyilvánosan.

nov. 24. 21:33
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalokra valóban káros hatással van, ezt aláírom, a fiamnak nem is engedtem telepíteni.

Én nagyon ritkán pörgetem, és akkor sem sokat, van sokkal jobb elfoglaltságom is.

nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban voltak rá próbálkozások hogy betiltják, mert egyrészt az van mait te is írsz hogy szörnyen butítja az embereket. Nem véletlenül van az hogy bármilyen rövid formátumú videót nézel, alatta ott megy a Subway surfer játék vagy valami más videó, mert annyira lecsökkent az emberek koncentrációs képessége, hogy már 30 másodpercet se bírnak ki anélkül hogy egyszerre 4-5 ingert kapjanak. Másrészt meg ami a súlyosabb probléma, hogy a kínai kormány a TikTokon keresztül kémked a felhasználók után. Néha egy-egy helyadatot elküld, vagy bekapcsolja a mikrofont, bekapcsolja a kamerát, képeket lop a telefonról stb. Egyébként Kínában (ahonnan a TikTok ered) nem véletlenül van betiltva. Nekik van saját "TikTok"-juk ami ugyan ilyen rövid formátumú videókból áll, de keresve sem találsz zenére tátogós meg "hiper szuper vicces" videókat. Ott ismeretterjesztésről és propagandáról szól. Én sosem használtam TikTokot, és ismerőseim körében sem nagyon nézi senki
nov. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8 uh ezeket az információkat nem tudtam,köszii hogy írtál.

Azért ez durva,pláne hogy nekik totál másról szól náluk a tiktok.

Ennek nagyon rossz vége lesz

nov. 24. 22:48
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalokra káros, én is fiatal vagyok egy ideig használtam én is a tiktokot. Még 2019-ben, miután láttam hogy egyre agyrohasztóbb dolgok vannak ott töröltem az alkalmazást. Remélem az emberek észhez fognak kapni és szintúgy letörlik.
nov. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!