Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ciki mesterképzésen bukni?

Ciki mesterképzésen bukni?

Figyelt kérdés
Ha a bukás nem lustaság és lébecolás miatt történik.

nov. 25. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Aha.
nov. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Se alapképzésen nem ciki bukni, se mesterképzésen.
nov. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a ciki amit annak érzel, úgyhogy ha tudod, hogy onhibadon kívül történt(de ha motivalatlan voltál és te is azért tudod hogy benne van a kezed akkor se hibaztasd magad, vannak ilyen időszakok az életben), ne gyotord magad, csak nézz előre, és legközelebb majd biztos összejön :)
nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki, engem a phd képzésen is meghúztak párszor. Pont az a tanárom buktatott meg több vizsgán akinél a gyakorlatot tartottam az elsősöknek (ő meg az előadást).
nov. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az? Egyértelműen kevésbé gyakori mint bscn de simán megtörténhet önhibádból vagy azon kívül is
nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az.Megy tovább az élet.Mindig arra gondolj, hogy ami veled megtörtént, az már egy csomó emberrel megtörtént világszerte.És akkor mi van?Tanulsz a dologból és mész tovább.
nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. Csak ne add fel!
nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint már eleve nagyon jó helyzetben vagy, ha csak mesteren jutottál el oda, hogy megbukj. Nálunk már első évben volt olyan, hogy valaki kifejezetten csak megbukni ment be, mert így jobban járt, mint ha meg sem jelent volna.

Én meg középiskolában is buktam egyszer. Ciki? Akkor nagyon annak éreztem (pedig a pótvizsgán átmentem, nem kellett évet ismételni). Az intézmény is annak érezte, nem rúgtak ki, de el akartak tanácsolni, mert hogy rontja a hírnevüket, hogy egy diák megbukott. Úgy mentem be könyörögni az igazgatóhoz, kiteregetve mindenféle magánéleti dolgot, hogy mi megy otthon, miért nem tudtam eleget tanulni év közben, hogy adjon még egy esélyt, és ne kelljen már iskolát váltanom utolsó év előtt.

Olyan szempontból viszont jó volt, hogy én addig nagyon szorongó ember voltam, mindig úgy voltam vele, hogy jaj istenem, mi van, ha nem sikerül, mi van, ha elszúrok valamit, mi van, ha nem vagyok elég jó. Itt, és az azon a nyáron esedékes forgalmi vizsgámon, ahol szintén megbuktam első próbálkozásnál, jöttem rá, hogy tök fölöslegesen stresszelem magam, az ég egyadta világon semmi nem történik, ha kudarcot vallok, majd a következő próbálkozás sikerül.

Utána egyébként sikeresen leérettségiztem, olyan százalékkal, hogy a két emeltem duplázva felvettek egyetemre (nyilván nem a pótvizsgán kettesre javított év végi jegyem vittem), ahol amúgy szintén volt kb. évente egy tárgyból bukás, amit vagy akkor, vagy a következő félévben hoztam be, csúszni hál' Istennek nem csúsztam, de ha egy évvel tovább vagyok diák, az sem lett volna tragédia. Ma már a középiskolai bukásom úgy mesélem, mint egy vicces háttérinfó rólam, és azt tapasztaltam, hogy igazából a kutyát se érdekli.


Csak biztatásképp: olyat is ismerek, akit kirúgtak az egyetemről, mert hat vizsgán bukott, és nem kapta meg a dékáni engedélyt, jelentkezett másik egyetemre, és ott elvégezte. Bármi is történjen veled, nem ér véget a világ, nem csak egy út vezet oda, ahová el szeretnél jutni.

nov. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!