Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan ne omoljak össze, ha...

Hogyan ne omoljak össze, ha nekem semmi nem jön össze?

Figyelt kérdés

Semmi sikerélményem nincs ebben az életben. Utálok élni, és utálom azt látni, hogy másoknak minden sikerül, míg nekem semmi.

30 éves vagyok, és fáj azt látni, hogy míg én olyan lúzer vagyok, hogy még a szüleimmel élek, mások már házasságban élnek, és gyerekeket nevelnek.

Életem során sokszor elutasítottak már, munkahelyekre se kellettem sose, ahová jelentkeztem, barátaim nincsenek. Párkapcsolatom volt már, de természetesen ott hagytak, biztos azért, mert semmit nem érek.

Szinte mindig rossz a kedvem, és nem is érdekel semmi.


dec. 1. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
44%

Szerinted ki fog helyetted élni, csajozni, jó munkát találni?

Miért a panaszkodás az első, sorold fel, mit tettél azért, hogy ez megváltozzon? Tanultál, van jó szakmád, eljársz gyúrni, futni, képzed magad? Ezeket senki nem tudja helyetted megtenni.

dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nő vagyok amúgy. Edzettem, van szakmám, de még se érek semmivel se semmit.
dec. 1. 13:15
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
A világon éhezés, hajléktalanság, máról holnapra élés, üres hűtők, nyomorgó gyerekek. Hasonlítsd már össze és tedd magadat a létrán valamelyik fokra. De hogy nem az alsón vagy, az biztos. Örülj neki, meg az apró szép dolgoknak az életedben.
dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Ez depresszió, valamit rosszul tanultál meg. Ha tudsz menj el terápiára, az ingyenesek között is van ami jó!
dec. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Két fő probléma van veled:

1. Másokhoz hasonlítgatod magad.

2. Csak a negatívumokat nézed, a pozitívumokat nem.

dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Milyen pozitívumot nézzek? De nagy dolog, hogy pl. jutalomkönyvet kaptam ballagáskor, mikor másoknak az egész életük csodálatos, minden sikerül nekik.

Unokatestvérem is már huszonévesen vezetői állásokat töltött be, és már dolgoznia sem kell, mert gazdag férje van.

De volt osztálytársaim többsége is jó munkahelyeken dolgoznak, és van egy jó házaséletük. 30 évesen már számomra minden veszve van.

dec. 1. 13:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De mit foglalkozol mással? A saját életeddel törődj. Minden amit leírtál uncsitesódról ez mind mind elemésztett energia amit magadra kellene fordítanod. Kit érdekelnek a rokonaid meg a ballagásod???
dec. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Csak írtam egy pozitívumot saját magammal kapcsolatban, hogy az én pozitív dolgaim semmit sem érnek ahhoz, amit mások elértek.
dec. 1. 13:54
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
A saját szemedben kell érnie valamit nem másokéban. Fú neked nagyon kéne egy pszichomókus...
dec. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

"Milyen pozitívumot nézzek?"

A lottóötösöm jönne így be, mint az, hogy ez lesz a következő kérdésed.

Mondjuk ami nekem elsőre feltűnik: képes vagy helyesen írni. Tudom, erre most legszívesebben írnál valami nem túl szalonképes méltatlankodást, de ha jobban belegondolsz, sokakat már ezzel helyből felülmúltál. Nézd meg ezen az oldalon a kérdéseket és válaszokat! Sokaknak a legelemibb helyesírási szabályok betartása sem megy. Te legalább képes vagy használni helyesen az anyanyelvedet. Pármillió ember az országban meg nem. Szóval ezzel már felülmúltad a lakosság kb. harmadát.

Mondjuk az, hogy unokatestvéred egy aranyásó, aki a pasiján élősködik, hááát... az én értékrendem szerint nem pozitívum, meg azért legyünk őszinték: tisztességes munkával baromi nehezen lehet huszonévesen vezető az ember. Én 30 voltam, amikor majdnem megbízott vezető lettem két hónapig, de inkább mégsem vállaltam, mert nem éreztem azt, hogy az nekem megfelelő munkakör lenne. És tudod, én például soha nem is akarok vezető lenni. Legfeljebb akkor, ha saját vállalkozásom lesz. ;-) De engem egész egyszerűen az nem vonz, hogy másokat irányítgassak, mások munkáját egyengessem, én azt akarom csinálni, amihez értek, amit szeretek.

És mint mondtam, az sem mindegy, hogy az ember hogyan ér el valamit. Aki azzal szerez meg egy pozíciót, vagy akármilyen előnyt, hogy szétteszi a lábát, vagy kellően tövig nyal valakinek, azt én nem tudom tisztelni.

De visszatérve rád: okos vagy, tanult, intelligens, a többség pedig ezt nem mondhatja el magáról.

A párkapcsolatok meg olyanok, hogy néha bizony véget érnek. Az, hogy kinek milyen jó a házasélete, arról legfeljebb csak tippjeink lehetnek (a többség ám szereti jóval szebbnek beállítani a dolgokat, mint ami a valóság), de ez nem egy verseny. 30 évesen te még jócskán fiatal vagy. Én azért elég sokszor láttam már "belülről" olyan kapcsolatokat, házasságokat, amik kívülről mesebelien tökéletesnek tűntek, és a valóság meg az, hogy 90%-ukat még csak jónak sem tudnám mondani.

Aztán az, hogy sportoltál, szintén egy olyan dolog, amit a többség nem tett. Nem csak azt kell értékelni, ha valaki világbajnok lesz.

És van szakmád. Tudod, mi a groteszk? Hogy haverom lánya, aki huszonegykét évesként most állt le a keménydrogokról, és váltotta alkoholra a függőségét, a speciális középiskolát 6 év alatt elvégezve olyan szinten a csúcsok csúcsának érzi magát, hogy ekkora egót ritkán látni. Aztán a kisegítőt is alig tudta elvégezni, huszonévesen többször megjárta már a detoxot, és mindössze annyit tud felmutatni, hogy van két melle, meg egy vaginája. Nem, félre ne értsd, ezt nem nőgyűlöletből írtam (nyilván sok pasas is van, akik meg csak annyit tudnak felmutatni, hogy van valami a lábuk között, sőt, még az agyukat is ott hordják), de tényleg olyan a csaj, hogy amit elért, azt a punájával érte el. És felettébb büszke magára. Most akkor ő szerinted több, mint te? Mert szerintem baromira nem.

dec. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!