Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történt a világban, az...

Mi történt a világban, az emberekkel?

Figyelt kérdés
2023-at írunk, de már 2015 óta érzem valami nincs rendben a világgal. Itt van lassan a karácsony, szilveszter és most is tö nincs hangulata az egésznek,de amúgy is az emberek megvannak keseredve, mindenki el van magának, illetve minden olyan unalmas. Mikor gyerek voltam sokkal jobbak voltak a hétköznapok, karácsonyok, szilveszterek. Tényleg nem értem mivan a világgal, és ez nem azért van, mert felnőttem

dec. 4. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Mindennek a titka a kellő mennyiségű szakember által felírz gyógyszer.Utána már szebb is az élet.
dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Persze, mert gyerekként te készen kaptad, nem neked kellett gürcölnöd.


Én sem várom a karácsonyt, mert 22-én még melózok - mint nagyon sokan - és egy napom sem lesz leülni a seggemre, normálisan pihenni.


Miért szeressem? Pedig mi kettesben ünneplünk, de leteszem a melót, és takarítás, karcsonyfa vétel, még a maradék étel beszerzése, díszítés, stb.


25-26 az chill, EZ a része épp jó, nem megyünk sehová, ide sem jönnek, de aztán 28-án már megint munka.


Gyerekként persze, király volt, csak díszítettünk meg 1,5 hét oviszünet. Anyám meg 27-án már éjszakás volt. :D

dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Semmi sincs a világgal, csak te nem vagy már gyerek.
dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
és kiderülne hogy valamikor volt egy világvége és tényleg csak szimulációban élünk
dec. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Nem volt jobb, csak nem volt rálátásod a dolgokra.
dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Azért, amit a kettes ír. Magunknak generáljuk a problémákat, a robotot, hogy mindent csak mi, a takarítást, a főzést. Nem tudunk delegálni. A világgal semmi nincs, ugyanúgy megvannak az ünnepek, az évszakok, a nappalok és az éjszakák. Csak az emberek változtak rossz irányba, megalkuvók.
dec. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kalkuláld bele az egyenletbe, hogy létezik a projekciónak nevezett jelenség. Az ember a saját belső világát olyankor rávetíti a külvilágra, és önmagán kívül veszi észre azt amit belül nem tud, vagy nem akar meglátni.
dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
28 vagyok, és nagy gyerek
dec. 4. 17:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Értem amit mondasz, de ebben mi az új? Tini koromban is úgy telt már a karácsony, hogy összevesztem anyámmal, aztán nagyanyám és anyám veszett össze, mikor meg átmentem a csajomhoz, sírva jött ki, hogy az anyja ugyanezt csinálta.


De a tanulság: nem kötelező így csinálni. Úgy 19 évesen kiakadtam anyámnak, hogy a f.szom ki van azzal, hogy ilyen fos a Karácsony mindig, miért nem lehet egyszerűen leülni, fogni egy k.rva társast és jól érezni magunkat. Ő meg elképedve nézett rám, hogy igazam van, de nem is gondolta, hogy nekem erre lenne igényem. A vége az lett, hogy hajnal háromig zsugáztunk, mintha megint kiskölök lettem volna. Neki is ez kellett, csak eszébe sem jutott, hogy működhet.


Szóval szerintem javítható, én jópár éve már újra szeretem a Karácsonyt.


Pl nekünk tök véletlen kialakult egy marha jó kis szokásunk. Egyik legjobb cimborámnak ajánlottam fel, hogy ne rendeljenek halászlevet, én úgyis főzök, csinálok annyival többet, hogy nekik is jusson, ugorjanak át érte. Átugrottak 24-én, beszélgettünk, aztán valahogy felmerült, hogy miért nem ülünk le, és eszünk együtt. Aztán vagy este hatig ott voltak nálunk, és úgy köszöntünk el: jövőre?


Azóta csak akkor nem együtt szentestéztünk, amikor covid miatt karanténban voltunk, és én baromira élem ezt a részét is.

dec. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs hó. Régen mindig hatalmas havazás volt. És pénztárcához szabott árak.
dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!