Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Család mellett van idő,...

Család mellett van idő, energia heti 7 óra intenzív sportra?

Figyelt kérdés

dec. 5. 18:08
A kérdező szavazást indított:
Van
Nincs
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez napi EGY órát jelent, annyi meg simán van, ha tényleg akarja valaki
dec. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Hol és mire? Pl.: Ha oda 2 és vissza 2 óra az út, akkor nem. Akkor sem, ha kell a lóvé a lakáshitelre, de autóversenyzés a hobbid.
dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én átlagban 7 órát sportolok hetente, de nincs még családom. A családos rokonaim, ismerőseim heti 0-3 órát sportolnak. Nem tudom, hogy ez azért van-e, mert nincs idejük, energiájuk, vagy csak szimplán nem érdekli őket az egész.
dec. 5. 18:39
 4/9 A kérdező kommentje:
A hármas kommentemhez: itt a sport alatt mindenféle mozgást értek, ami több, mint a séta A-ból B-be.
dec. 5. 18:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az adott személy élethelyzetétől és akaratától függ.
dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Ez nagyon sok mindentől függ, de alapvetően azt mondanám nehezen, sok kompromisszum és tervezéssel megoldható. Anya vagyok, 1 évesem van, 1 év alatt sikerült 3x futnom 20 percet éjjel (éjfél után, a konyhában). Korábban heti 2-3x futottam vagy tornáztam.

Az első fél évben wc-re is alig tudtam elmenni. Ha el is mentem akkor rajtam volt a gyerek (nagy dolognál is). Mostmár el tudok, de elkísér. Anyaként egy rémálom ilyen szempontból az egész, saját alapszükségleteid nem tudnak kielégítésre kerülni mint pl evés, alvás. Ilyenkor már a magasabb szintű igények fel se merülnek, mert nem tudnak.

A férjem élete kevésbé szenvedett csorbát ilyen szempontból, de neki is sok minden változott.

Kérdés az is hogy mennyire veszel részt apaként, vannak akik egyáltalán nem. Úgy akármennyi belefér.

Viszont számolom a másodperceket mikor végre egy 5 percre átadhatom az apjának a felügyeletet, szóval lesznek súrlódások. Nehéz feldolgozni hogy az egyik enni sem tud a másiknak meg még a szórakozás is belefér. Érdemes megteremteni az egyensúlyt. Ha minden nap elmész 1 órára, akkor utána vállald át az estét teljesen és akkor szerintem teljesen jó.

dec. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nekem se időm, se kedvem nincs, se energiám.
dec. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kisgyerekek mellett nehezebben, de ha ebben partner a a másik fél, és vannak nagyszülők akikhez átmehetnek, szerintem megoldható, pl a gyerek(ek) máshol töltik a szombat délutant, ekkor edzhetsz egybe akár 2-3 órát, ha hétköznap kevésbé fér bele.

Jár lemondásokkal, de ha igazán akarod megoldható.

dec. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Nekem egy kisfiam van, 12 órás váltott műszakban dolgozunk, 2 nap munka 2 nap pihenő, ilyenkor szoktam azt, hogy első nap főzök két napra, takarítok, aznap ovi után vagy még ovi vége előtt össze jöhet egy kis kondipark vagy/és kondipark játszótér kombó, heti 3x 2-3 óra kerékpár. Feleségem pedig fut, minden a szervezésen múlik. 35 vagyok, feleségem 31.
jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!