Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg az igaz volt Kádár...

Tényleg az igaz volt Kádár idején Szociálizmusba voltak céges üdüllők ahol egyszerű munkások családostul fillérekért nyaralhattak és az jó volt akkor?

Figyelt kérdés
dec. 6. 19:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, voltak. Annak a cégnek is volt, ahol dolgoztam, több is. Az igazán jók a SZOT üdülők voltak.
dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
38%
Fillérekért azért nem, de forintokért igen.
dec. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
3, értem hogy ma már csak fröcsögni szabad a 45-89 közötti időszak minden elemére, de tényleg nem értem, hogy a vállalati üdülőkben mi az ilyen szörnyű neked? nem bírja a fekete-fehér világnézeted elviselni, hogy még a gonosz szocializmus sem volt minden elemében borzalmas? apámnak is, anyámnak is ezek az üdülők adták a lehetőséget, hogy nyaraljanak a családjukkal, hogy gyerekként táborozhassanak... hiszen mennyivel jobb világ is van ma, szeretett demokráciánkban biztosítva van, hogy egy sofőr és egy háztartásbeli/titkárnő soha ne tölthessen évente két hetet a balatonnál vagy a hegyekben a családjukkal, mert az életben nem lesz rá pénzük.
dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Volt, de ott is volt protekcio, ki mikor, milyen szobat hanyszor kapott. En depressziot kaptam a mi udulonktol, de a szomszed uduloje mindig faszabbnak tunt.
dec. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
A MÁV-nak egész sokáig voltak vállalati üdülői, még a 90-es években is lehetett ilyen helyeken nyaralni.
dec. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Voltak igen és jó is volt.

Sokaknak ez jelentette éveken át a nyaralást, mert semmi más opciót nem tudott anyagilag megengedni a család.

dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Kapaszkodj meg, még mindig vannak vállalati üdülők.

Még az első munkahelyemnek is volt egy pár faháza a helyi kempingben. De hála annak, hogy helyben volt, meg faház, nem igazán volt népszerű. Így simán le lehetett foglalni egy hétre. 2001-2 környékén, mikor 75-80 ezret kerestem, akkor volt a két fős faház ezer forint per nap. Ráadásul a strandbelépőt se kellett már megvenni. Nagyon jól éreztük magunkat, kevés pénzből.

dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Gyerek volttam benne de minden nyáron Balatonkenese ingyen , apám vasutas dolgozó volt .
dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

Ember, ki volt adva két hét nyaralás apád gyárának üdülőjében, aztán két hét nyaralás anyád gyárának üdülőjében. "Muszáj" volt menni, mert ha nem mentél volna, elveszett a lehetőség. Pedig sokszor hallottam másoktól is, idézem: tele van a tököm, hogy még nyáron is kollégákat kelljen nézegetni.

Persze, ingyen volt, az egy másik kérdés, hogy év közben nyilván levonták a munkád gyümölcséből, mire a nettódat kézhez kaptad, meg anyám mindig emlegette, hogy anno ők falazták szombatonként a szállodát magát brigádmunkában... Ami aztán kérdés nélkül valami maszek nevére került a dicső rendszerváltás címén. Mi is akkor láttuk utoljára a Balatont.

dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt es nagyon jo, akar a Velencei tonal, akar Szantodon, Siofokon vagy Balatonfureden. Fahaz, csaladi haz, emeletes haz.
dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!