Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen problémával elmenjek...

Ilyen problémával elmenjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Igen, tudom nem ez a kategória, de szeretném tudni hogy ez másokkal is szokott történni vagy csak velem.

Gyerekkorom óta tömegközlekedésen egy bizonyos idő után ha állok, akkor elkezd egy pánikszerű érzés átfutni bennem teljesen indokolatlanul. Elkezdek pánikolni hogy nem tudok majd leszállni időben és ilyenkor tulajdonképpen magam ingerlem már szerintem tovább. Másodpercek alatt leizzadok, és elgyengülök. Ez akkor is megtörtént már ha egyáltalán nem volt meleg a buszon, vonaton. Történt ez most is egy nagyobb kihagyás után. Viszont nem csak ezek történtek, hanem ezek lefojása után fokozatosan elkezdtem megvakulni, míg egyszercsak semmit se láttam pár másodpercig és mivel zenét hallgattam közben a zene is teljesen elhalkult párhuzamosan a látásommal, nem hallottam semmit sem. A lábam összerogyott egy picit, nem bírtam megmozdulni de nem estem el és nem is hiszem hogy ájulás lett volna, mert teljesen tudatomban voltam. Ami még érdekesség volt, hogy általában a pulzusom nagyon magas szokott lenni, ezek előtt teljesen nyugodt lettem. Azonban egy szót sem tudtam kiejteni a számon és teljesen megijedtem mi ez. Majd nagynehezen ebből kitörni próbáltam és pár másodperc múlva megtudtam érinteni a szemem, majd ezután visszajöttek a hangok meg a látásom is.


dec. 8. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
ez bizony ájulás volt..
dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
35%
A folyamatos zenehallgatással csak tovább hülyíted magad. Amit leírsz, azok a pánikbetegség jellemző tünetei, nálad feltehetően a bezártság érzése (klausztrofóbia) is szerepet játszik. Miért nem ülsz le ? Ha sokáig állsz egy helyben, akkor a testben megváltozik a vér eloszlása és csökken az agy vérrel való ellátottsága. Olyan ez, mint amikor iskolai ünnepségen állva mindig van valaki, aki elájul.
dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A "megvakulás", az ájulás előti állapot. Valószínűleg nem bírod a tömeget. Érdemesnek érdemes ezzel szakemberhez fordulni, kérdés, hogy tud-e vele mit kezdeni, lehet, hogy nem.
dec. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!