Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Etikai dilemma, mit tegyek?

Etikai dilemma, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Volt nálunk a munkahelyen karácsonyi húzás.

Tudni kell rólam, hogy ha nem is vagyok kifejezettem materialista, nagyon szkeptikus vagyok általában, a new age-es sületlenségekkel meg a világból ki lehet kergetni, üldözöm tűzzel-vassal.

Érdekel a csillagászat, erről sokat beszélek, abszolút tudományos szemszögből, de persze laikusként.

Nos amit én kaptam: egy könyv a Holdról. Ez a könyv az okkultizmus szemszögéből “vizsgálja” a Holdat, de ilyen üreges Hold, Hold-űrhajó, Hold mesterséges eredete meg egyéb hajmeresztő fantazmagóriákkal van tele.

Szóval. Tegnap rákerestem a könyvre, és kiderült, viszonylag jó áron el tudnám adni. De akkor terjesztem a hülyeséget a világban, és megfertőzöm mások elméjét ezzel a sok badarsággal.

Ja és ezzel adták át: nem vagyok jó ajándékozó, remélem ebből tudsz épülni….

Hát agyilag leépülni legfeljebb, gondoltam, miután hazafelé beleolvastam.

Szóval a kérdés az, hogy mit tegyek.



dec. 20. 15:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/90 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nincs rá szükséged, add el, másnak lehet kelleni fog.
dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/90 anonim ***** válasza:
89%
Vondd le a tanulságot és jövőre ne vegyél részt ilyen szivatós ajándékozós marhaságban
dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/90 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, hogy morálisan nem helyénvaló, hogy eladod, akor ne add el.
dec. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/90 anonim ***** válasza:
87%

Add be antikváriumba, ahol felvásárolják.

Kapsz érte pénzt, de nem tartozol érte felelősséggel, ha megveszi valami konteós bolond.

dec. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/90 krwkco ***** válasza:
84%

Ajándék továbbadása: Az ajándékot azért nem illik eladni, mert egy másik ember szeretetét, törődését fejezi ki. Ebben az esetben egyikről sincs szó. Azért kaptad, mert valaki kihúzta a nevedet. Az illető azzal sem törődött, hogy figyelembe vegye a látásmódodat, söt célzást tett arra, hogy ráderőltet egy más véleményt.

Téves tartalmú könyv terjesztése: Voltaképpen ezzel nem hozol létre új téveszmét. A könyv tőled függetlenül jött létre. Eladni semleges cselekedet. Lehet ugyan küzdeni a butaság ellen a könyv megsemmisítésével, elzárásával, de ez senkinek nem kötelessége. Csak egy lehetőség.

Szerintem.

dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/90 krwkco ***** válasza:
100%

"ráderőltet egy más véleményt."

Vagy esetleg tréfának szánta, de azért ez nem annyira jó vicc, hogy érdemes legyen a könyvet megtartani.

Ha az illető mégis jót akart neked, akkor a könyv legjobban úgy hasznosul, ha eladod és az árából boldogságot (valamit, ami boldoggá tesz) vásárolsz. :-)

dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/90 anonim ***** válasza:
100%
Add el mindenkepp
dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/90 anonim ***** válasza:
93%
Használd hamutartónak a könyvet.
dec. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/90 anonim ***** válasza:
78%
5@ A céges stb húzás erőltetett , köze nincs a szeretehez . Annak adok ajándekot spontán akkor amikor ismerem bizalmi viszonyban vagyunk alkalom van rá . Az iskolai húzások képmutató baromsagok , a tanároknak nulla eszük van ilyen dőreségre is idomítanak.
dec. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/90 A kérdező kommentje:

1-es, na igen, eladnám, de mint mondtam, nem akarom, hogy máshoz általam jusson el a hülyeség.

Egyszerűen nem értem, hogy vehetett nekem bárki ilyet.

dec. 20. 16:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!