Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan látjátok a jövőt, ahol...

Hogyan látjátok a jövőt, ahol a mesterséges intelligenciát egyre többen használják a dolgozatok, esszék és szakdolgozatok megírásához, ami jelenleg is hatalmas problémát okoz már most az USA-ban?

Figyelt kérdés
Magyarországon is egyre jellemzőbb ez, matematika feladatot szimplán beírnak a ChatGPT vagy egyéb OpenAI szoftvernek és pillanatok alatt megoldja.
dec. 27. 04:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Adta isten, végre. xD.
dec. 27. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
En azt se tudom hol van egy mesterséges intelligencia csak a snapchaten az a robot. Aki legutobb apám halálával poenkodott..
dec. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Ezek a programok egyáltalán nem tökéletesek. Könyvtárban dolgozom és kollégáim mesélték, hogy az egyik olvasónk hozott egy listát, hogy ezeket a könyveket keresi. Az ég világon sehol (se neten, se semmilyen adatbázisban) nem lehetett ezeket megtalálni. Kiderült, hogy a mesterséges intelligencia programot hívták segítségül, és ő adta ki ezeket a könyvcímeket. 👏🤦 Na, erről csak ennyit.
dec. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Tegnap másfél ora alatt leprogramozta nekem a tévé teniszt. Tegnapelott meg egy olyan problemat oldott meg amire sehol nem talaltam megoldast. Onnan hogy semmit nem tudtam a pythonrol, odáig, hogy mukodott a kód 5 ora telt el.
dec. 27. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Azért ha már programozás, azt a kódot meg is kell érteni, amit az AI ír. Nem lehet rá támaszkodni 100%-ra.

Írhat ő 80p soros kódot, ha az aki kérte, neki gőze nincs róla. Nem fogja tudni szerintem kiváltani az ebben dolgozókat, emiatt.

dec. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Nem rinyalni kell, hanem megtanulni használni. Gyerekcipőben van még a dolog, most kell nekiallni
dec. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Mivel mukodik a kod, ezert nem hiszem hogy a megertessel baj van. Nem ertem a hozzaszolast es a lepontozast sem.
dec. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sok hülyeséget (is) ír. Érteni kell azért a témához és megszűrni a válaszokat, kell egy tájékozottság hozzá. Azt nem tudom elképzelni, hogy teljes szakdolgozatokat megír jelen állapotában. Házi dolgozatokat, elemzéseket lehet, de nagyon át kell nézni, amit ír. Én tanár vagyok, házi dolgozatok összeállításánál be szoktam írni a kérdést, hogy teszteljem, meg hátha előáll valami kreatív megoldással, de azt tapasztaltam, hogyha nagyon részletes instrukciókat adok egy feladat kidolgozására, irányító szempontokat, stb, akkor a Chatgpt kevésbé tudja azokat követni. A kulcsszavak alapján fel dob egy rizsát, tényanyagokat, de az legfeljebb ötletnek jó, ha valaki abból indul ki vagy azt rendezi el, ugyanannyi munkája lesz vele, mintha tényleg megírná. Ha szó szerint kimásolja, az viszont jellemzően nem felel meg a feladat szempontjainak. (Magyar) Történelemből az adatokat elő tudja hívni, de semmivel sem jobb, mintha a diák rákeres a Google-n, talán annyiból, hogy kényelmesebb. Nyelvből viszont jól megír leveleket, fogalmazásokat, ott viszont kibukik a dolog, mert olyan igeidőket, kifejezéseket használ, amiket nem tanultunk. Ettől függetlenül nyelvből nem szoktam otthonra fogalmazást feladni. Ha valaki Chatgpt-t használ, ott is kibukhat a dolog, hogy az iskolában tök sötét a gyerek, beadni meg valami egész más színvonalú dolgot ad be. Ott szépen megkapargatom, egyszerűen belekérdezek abba, amit az állítása szerint ő írt. Ha nem tud jól válaszolni, megy az elégtelen.
dec. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%
A mesterséges idiótákat valóban hülyének kell nézni és személyesen kell ellenőrizni, hogy amit dolgozatként (egyébként) óhajtanak beadni, azt személyesen írták-e! Fehér laptól kezdődően... Uff!
dec. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én azt látom, hogyha részletes instrukciókat adsz neki, akkor ő is pontosabban dolgozik. Ez vonatkozik fogalmazásra meg programozásra is.


Arra például teljesen alkalmas, hogyha valamit idegen nyelven is be kell nyújtani, akkor azt lefordítsa, bár ezt elméletileg a translate is megcsinálja. Tapasztalatom szerint pontosabb a chat gpt.


Azt gondolom, hogy ez is, mint minden újdonság kap hideget-meleget, de ahogy telik az idő egyszerűen nem lehet majd elkerülni a használatát. Én elő is fizettem rá és használom napi szinten mindenre.

dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!