Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindig mindent honoráltok,...

Mindig mindent honoráltok, viszonoztok, ha kaptok valamit?

Figyelt kérdés

Úgy nőttem fel, hogy ha én és tesóm 1000-1000 Ft-t kaptunk karácsonyra nagynénitől, az ő gyereke mindig visszakapta a 2000-et, szóval ennyire egálban volt minden. Testvéremnek volt esküvője. Szüleinktől mindketten ugyanannyi pénzt kaptunk, bár nem értem, hogy én minek. A nagynéni a gyerekével szintén sok pénzt adott tesóméknak, így megbillent az egyensúly. Szüleink azon aggódnak, hogy hogyan viszonozzák a pénzt (amit tesóm kapott.) Kitalálták, hogy majd ha lakásavatóra hívja őket, akkor visszaadják, mondván, vegyen

valamit, ami a lakásba kell. De egyrészt nem hívta őket, másrészt mondtam, hogy lehet még neki is esküvője, én ezt sértésnek venném, ha valaki azt gondolná, hogy úgyse lesz, és ezért beállítana egy nagy összeggel. Nekünk most gyerek született. Mi már nem találkozunk a nagynénivel, sem az unokatestvérünkkel, kb. csak 2 évente, de titokban ott hagyott a szüleimnél egy borítékot nekünk címezve pénzzel. Most megint megy a dilemma, hogyan viszonozzuk. Nem akarok hálátlan lenni, nagyon-nagyon szépen megköszöntem. De nem akarok belemenni ilyen "játékba". Szüleink azt sem igazán értik, ill. helyettünk aggódnak, hogy nekik nem kell pörögni a témán, mert mi kaptuk és külön élünk, nem kell nekik ezt a honorálás dolgot a nyakukba venni.



dec. 28. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Kizárt, ezért is vagyok fura sokak szemében.
dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Sosem jutott el semmi hozzánk, amit mások küldtek, minden landolt anyámnál és a húgomnál. Útóbb évekkel később derültek ki ezek az "apró" dolgok. Ahogy mindig utólag tudtuk meg, ha valaki közelebbi rokon meghalt, mert minek mennétek temetésre cimszó, vagy családi összeröffenésre. Majd útóbb kérdezték, hogy mi miért nem voltunk ott.. És még sorolhatnám. Kivétel nélkül a húgom volt az aki tett erről, az anyám meg kivitelezte felénk. Egy embernél nem hagytam a szokásos előadásukat: A nagybátyám halála.És ott is kiderült a hazugságuk, csak már jóval előbb mielőtt végig tudták volna lépni az előadásukat.
dec. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Családon kivüli, más oldalról ha bármit is kaptunk igyekeztünk sokszorosát visszaadni, sokszor akkor is amikor már semmire nem is gondoltak volna az illetők. A meglepetések mestereivé váltunk az idők folyamán, akár munkában, akár barátságba, akár anyagilag.Szerencsénk is volt, mert a legváratlanabb helyzetekben tudtunk kilépni:D
dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nálunk a temetés más kategória, olyanok temetésén jártam fiatalon, hogy nem értettem, miért kellett mennem. És van amit mai napig megkapok, hogy miért nem voltam ott, pedig nem változott a véleményem, nem voltam odavaló.
dec. 28. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

A valóságban nem így működnek a dolgok. A kérdés felénél jártam és konkrétan hányingerem lett, ahogy ennyire alantas energiákat és gondolatokat olvastam. Ez szimplán felszínes önzés.

Egy honorálás halálig tart. A valóság sokkal komplexebb, mint ez az 1 síkú fekete-fehér játék az anyagi síkon. Gondolj rájuk hálával és éld úgy az életed, hogy emlékeidben tartod, hogyan viszonyultak feléd, miket és hogyan kaptál tőlük, és cselekedj eszerint. Semmi add vissza ugyanazt az összeget így vagy úgy. Ez egyszerűen csak undi.

Főleg ilyen önző egó-játékot csinálni belőle mérhetetlenül tiszteletlen feléjük, magad felé is, és a természet felé is.

dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Jót mond az 5-ös: "Gondolj rájuk hálával és éld úgy az életed, hogy emlékeidben tartod, hogyan viszonyultak feléd, miket és hogyan kaptál tőlük, és cselekedj eszerint"

Szépen megköszönöd, amit kapsz, és majd ha bármikor úgy alakul, hogy segíthetsz nekik, megteszed.

dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!