Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van értelme a Gondosórának?

Van értelme a Gondosórának?

Figyelt kérdés

Ha nem teljesen elszigetelve él egy idős ember, akkor van értelme?

Például ha nem egyedül élnek, hanem ketten a házastársával.

Vagy ha az utcabeliek is figyelnek egymásra.

Vagy ha a rokonok is mennek néha, esetleg 1-2 naponta telefonon is tartják a kapcsolatot.

Konkrét esetről tudtok, amikor hasznos volt és jól jött, hogy van ilyen óra?

Akinek van, folyton magával hordja, akár ki az udvarra is, meg ha átmegy másik helyiségbe?



jan. 3. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az az az óra amin az idoseknek van segélyhivo?

Hát a nagyim idegenkedik tile mert tölteni kell meg nem ert hozzá meg neki ez bonyolult.


Ha utcan ősdzeesne vmi jwrokelo hivna mentőt.

jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
* jav ha utcán összeesne vmi jarokelo hivna mentot.
jan. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem van értelme. Tegyük fel elesik és nem tud elmenni a telefonért, hogy segítséget kérjen akkor hasznos. Plusz van olyan helyzet, amikor azonnal kell cselekedni és nem elég hogy a rokonok néha telefonálnak vagy a szomszédok figyelik egymást.
jan. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
Az én mamám többször lett spontán rosszul a nyár folyamán, és ájult el. Mindig ott voltam, vagyis hát kétszer ott voltam nála, amikor ez történt, így én hívtam mentőt azonnal. Ez a gondosóra ilyen esetben annyit ér, mint halottnak a csók, csak van. Legalább tehettek volna bele olyan funkciót, hogy egész nap méri a pulzust, illetve vérnyomást, és ha rendellenes szélsőértéket mér, akkor már jönnek is az illetékesek. Ez így megint egy értelmetlen intézkedés, ami nem segít semmit, maximum ha úgy esik el, hogy magánál van, de ez a ritkább eset..
jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A gondosora érzekeli az eszméletlenséget is. Es automatice segely is van. Tehat ha ugy esik el hogy nincs magánál arra is van benne funkciom
jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
*funkcio
jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

" egy olyan érzékelőt építettek bele, amely egy hirtelen testhelyzetváltozás esetén – például elcsúszáskor, eleséskor, de még egy hirtelen ájuláskor is – automatikusan elindít egy hívást a központ felé, ha az a visszahívására nem kap választ, akkor megteszi a szükséges intézkedéseket a segítségnyújtáshoz."


[link]

jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%
Van. Pikomilliméterre és nanosecundumra tudják, hogy éppen merre kujtorog az ember - és még fizet is ezért.
jan. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Már csak egy nagymamám él, neki jól jött volna, mielőtt bekerült idősek otthonába, nem volt állandó felügyelete, de már nem bírt mindent megcsinálni. Egyszer el is esett úgy, hogy órákig feküdt, nem vesztette el az eszméletét, de felállni nem tudott. Ha lett volna ilyen gondosórája, hamarabb jött volna neki a segítség.
jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

"Pikomilliméterre és nanosecundumra tudják, hogy éppen merre kujtorog az ember - és még fizet is ezért."


Használsz okostelefont? :-D

jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!