Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok a szakmunkások akik...

Azok a szakmunkások akik például a MÁV-nál vagy vízműveknél dolgoznak hogy élnek meg olyan kevés bérből?

Figyelt kérdés

Tudom most lehet jönni a tanárokkal és egyéb más dolgozókkal, de talán ők könnyebben tudnak például korrepetálásból mellékest csinálni és a kérdés nem is rájuk szegeződik.

230 nettó nagyon max túlórákkal 280 amit keresnek ilyen helyeken. És felénk annak ellenére hogy Pest megye egymást rugdossák hogy bekerüljenek ilyen helyekre ahol a megalázó fizetési mellette sokszor megalázó bánásmód is jár...



jan. 7. 15:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
HA van saját ingatlanod akkor meg lehet belőle élni, mert ha nem költesz extra dolgokra akkor mondjuk a Rezsid megvan ilyen 50-80 ezer között, az étkezésed is megvan 70-100 ezer között. Szóval szerintem ez még az a bérkategória amivel "élni" meglehet, de nyilván ha albérlet is rájönne, akkor az már a lehetetlen kategória.
jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván nehezen, itt ott nélkülözve. De mi mást tehetnénk?
jan. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Unokaöcsém MÁVos. Nem csak az ő fizetése van, a felesége is dolgozik, plusz az anyóssal élnek, aki szintén dolgozik. Mindhárman maszekolnak is valamit.
jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Autót már nem lehet fenntartani belőle, és nem Budapestről beszélünk hanem jórészt vidék /hiába az agglomerációban van/ ahol a tömegközlekedés katasztrófális sokszor. Ha jön egy váratlan kiadás pl elromlik a hűtő vagy a mosógép akkor is baj van. Vegetálni lehet belőle azt elhiszem életnek nem nevezném.

Nem dolgozom ilyen helyen, Ausztriában élek csak ünnepekre jöttem haza és egyik volt osztálytársam mondta hogy 230 nettót kap a vizműveknél ha túlórázni kell akkor is maximum 250-re tudta eddig feltornázni de akkor mellette már nem tud maszekolni. Ha meg mellette maszekol akkor nincs élete elmondása alapján.

jan. 7. 15:28
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Vízműveknél dolgozom még csak nem is szakmunkásként, inkább csak amolyan betanított munkás vagyok, a legutolsó nettóm 355E volt, meg van cafeteria is, decemberben meg volt jutalom. És senki nem aláz meg senkit.
jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
Tényleg csak ennyit keresnek a MÁV nál? Azt gondoltam többet. Gondolkodtam jelentkezem mozdony vezetőnek, de már így felejtős. Vajon a volánosok is ennyit keresnek?
jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mozdonyvezetők többet kapnak de ők többet is tanultak érte nagyobb a felelősség nem tudok konkrét számokat, volánbusznál viszont van sofőr ismerősöm 260 nettó az alapbére...
jan. 7. 15:49
 8/19 A kérdező kommentje:
5 az már egy elfogadható bér, nem az ország melyik részén élsz de felénk annyit kapnak amennyit irtam (Pest megye) és még túljelentkezés is van érte...
jan. 7. 15:51
 9/19 anonim ***** válasza:
23%
#8: Meglepi: BAZ!
jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%

Tanárok esetén "korrepetálásból mellékest csinálni"

Egy szakmunkás is eljárhat maszekolni erre nem gondoltál?

jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!