Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lámpaláz és szociális fóbia...

Lámpaláz és szociális fóbia ellen tippek?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz egy vizsgám és már most stresszelek rajta, előtte lesz egy próba, ami még rosszabb mert a csoporttársaim előtt is elő kell adni. Nem tudtam még annyira beilleszkedni mert folyton azon agyalok mit gondolnak rólam, emiatt kerülöm az embereket is mert konkrétan rosszul esik az is, ha már csúnyán néznek rám. Egyszer már volt olyan, hogy a lámpaláz miatt lefagytam, nem kaptam levegőt és elzsibbadt mindenem a vizsgán és nagyon félek a beégéstől. Alapvetően már eljutottam arra a szintre, hogy nem érdekel ki mit gondol, emiatt visszahúzódóbb is lettem (és sajnos nem az ellenkezője) . De ilyen helyzetekben mikor mindenki rám figyel rám tör a fóbia is, szédelegni kezdek, lefagyok, el akarok menekülni és valahol zokogni. Lassan már minden élethelyzetben szorongok, így az ilyen előadások számomra rémálmok. Tényleg meg akarom csinálni, mert egyébként szeretek szerepelni, de valami blokkol. Az önbizalomhiány csak egy dolog, ez konkrétan pánik.

jan. 10. 01:29
 1/1 anonim ***** válasza:
38%

Minél többször előadni és szóban vizsgázni!


Én ma már imádok előadni és szívesebben vizsgázom szóban, mint írásban. Pedig egyetemista koromban én is izgulós voltam.

jan. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!