Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem féltek az emberektől?

Nem féltek az emberektől?

Figyelt kérdés
Annyi pszichopatáról és gyilkosról lehet hallani, ti nem féltek, hogy a barátaitok, ismerőseitek azok? Párkapcsolatotok, stb... Nem szoktatok félni attól, hogy megölnek titeket?

jan. 16. 20:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A pszichopátia egyébként nem annyira gyakori, mint amennyire az emberek azt HISZIK.

Nagyon sok olyan ember mászkál az utcán, akinek valamilyen mentális betegsége van, borderline, bipoláris, skizofrén, disszociatív, autista stb.

ezek közül szinte bármelyik képes lehet erőszakos bűncselekményt elkövetni, itt nem feltétlenül a pszichopatákat kell kiemelni, mert az előbb felsorolt személyiségzavarok, illetve mentális rendellenességek sokkal gyakoribbak, mint a pszichopátia!

Sokkal nagyobb az esély arra, hogy mondjuk egy borderline vagy egy skizofrén meggyilkol téged, mert ők sokszor pszichotikus állapotba kerülnek, és nem hideg fejjel cselekszenek, ergo hamarabb neked ugranak, és ráadásul több is van belőlük, mint a pszichopatákból, ez ha tetszik, ha nem, el kell fogadnod kérdező.

Számtalan kérdésnél leírtam/leírták már, hogy ha a pszichopatákat akarod megismerni, akkor NE a filmekből és sorozatokból indulj ki, mert nem hiteles az ábrázolásuk, tekintve, hogy a filmeket, sorozatokat megírják, tehát ha be is mutatnak egy pszichopatát (hannibal, patrick bateman stb.), az nem hiteles ábrázolás, mert amit ott látsz, az már túl teátrális, arról nem is beszélve, hogy ami a bárányok hallgatnak és amerikai pszicho-ban látsz, akkor a főszereplők, mikor gyilkolnak pszichotikus állapotba kerülnek. Ez már kizárja a pszichopátiát. Egy pszichopata nem pszichotikus, ezért is zárják őket börtönbe, és nem elmegyógyintézetbe, mivel a pszichopaták nem beszámíthatatlanok.



A pszichopatákat említetted, hogy kell e félni tőlük.

Nos, a helyzet az, hogy igen is, meg nem is. Az előbb már leírtam, hogy nem olyanok, mint a filmekben, tehát az, hogy gyilkolnak az nagyon ritka, átlag emberek, skizofrének, borderline-ok stb. sokkal gyakrabban gyilkolnak, gondolj csak bele, hogy pl:. Magyarországon a gyilkosságok többsége hirtelen felindulásból történik, ergo forrófejűségből, ez a pszichopatákra jellemző lehet, de általában hideg szívűek, és nem forró fejűek, illetve nem feltétlen ölnek meg, és nem is feltétlen kapják fel a vizet, míg egy érzelmes ember (köztük a borderline, skizofrén stb) viszont ha olyanja van, akkor lehet, hogy megöl téged. Csak ugye a pszichopatákkal ellentétben a legtöbb ilyen gyilkos megbánja, amit elkövetett.



Tehát összegezve, kell ugyan félni a pszichopatáktól, de nem attól, hogy megölnek. A lelkedet előbb ölik meg, mint a testedet.

A pszichopaták érzelmileg sérültek, és nem értelmileg.

jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

#11 köszönöm ezt a hosszú összefoglalót, és hogy leírtad, miben más egy-egy betegség. Nagyon hasznos volt, köszönöm!!!!

Viszont most még jobban rám hoztad a frászt...:D Ezen eseteket hogy lehet kiszűrni, vagy felismerhető?

jan. 18. 18:09
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

12


"Viszont most még jobban rám hoztad a frászt"


Pedig nem ez volt a cél, sajnálom, csak néhány tévhitet rendbe tettünk, mert azért nem árt, ha az emberek ezt tudják.


A másik kérdésedre rákanyarodva pedig, ugye hiába is tudják ezt az emberek, mégsem lehet felkészülni erre. Ha fel lehetne, akkor sokkal kevesebb gyilkosság lenne az országban, de egyébként a világon is.

Felismerni, azt, hogy valakivel baj van, azt csak a súlyos eseteknél lehet talán felismerni, mert nagyon teátrális jeleneteket tudnak rendezni a személyiségzavaros emberek, most attól függetlenül, hogy ki melyik személyiségzavarban szenved. Vannak ugyanis átfedések, és nem véletlenül spektrumzavarok is egyben, mert nem mindegy, hogy egy bizonyos skálán hol helyezkednek el. Az egészen enyhe esetektől kezdve a közepesen súlyoson át a nagyon súlyos esetekig sokféle formában és erősségben megjelenhetnek a tünetek, akár borderline, akár skizofrén, akár pszichopata.


Nem lehet felismerni a legtöbb esetben, és ez betudható annak, hogy az igazán súlyos esetek ritkák, és ezért nem annyira szembetűnő.

Persze a személyiségzavaros emberek többsége nem sikeres, az emberi kapcsolataik kaotikusak, de mégsem lehet egyértelműen meghatározni, legalábbis egy átlag ember biztos nem fogja tudni megmondani (én sem), hogy az adott személy, akivel nem kevés baj van, az pontosan milyen zavarban szenved. A súlyos esetek mások, mert az egyrészt ritka, másrészt sokkal erőteljesebben nyilvánulnak meg a tünetek rajta.

Az igazán súlyos esetek vagy öngyilkosok lesznek, vagy másokat ölnek meg, és végül börtönbe kerülnek. Ez sajnos szinte elkerülhetetlen az ő esetükben, mert annyira mások, hogy a társadalom akarva-akaratlanul is kiveti őket, és ezért az agyuk "átkapcsol", attól függően, hogy milyen zavarban szenvednek, de általában a végkimenetel az nem kedvező, vagy nem kedvező lefolyású. Szisztematikusan problémát okoznak a környezetükben élőknek, és egyébként saját maguknak is.

Az pedig, hogy felismered, önmagában nem segít rajtad, mert ha nem súlyos eset, akkor nem fog direkt vagy indirekt neked kárt okozni, persze magának igen, de ezzel jelenleg nem sok mindent lehet kezdeni.

jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13 de szóval valami azért érezhető velük szemben, ugye? Akárcsak annyi érzés, hogy ez nem oké.

Azt hiszem, van ilyen ismerősöm - vagyis aki ilyen "szeretne lenni", bár még csak kisgimis és szerintem figyelemre vágyik. Na mindegy.

Köszönöm, ez nagyon sok mindent letisztázott bennem!

jan. 18. 19:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!