Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Home office alatt ki mennyire...

Home office alatt ki mennyire van ellenőrizve a főnöke által?

Figyelt kérdés

A kérdés azért fogalmazódott meg bennem, mert új munkahelyem van és történnek érdekes dolgok. Dolgoztam már több cégnél home officeban és természetes volt, hogy bizonyos fokon ellenőrzik, ki mennyit dolgozik, de ez azokhoz képest elég extrém.

Az egy dolog, hogy az iroda be van kamerázva (heti két nap iroda, három nap home office) de ha az irodában vagyunk, szinte percre pontosan nézik, hogy ki meddig ebédel/mit csinál. Irodai és home office módban is munka megkezdésekor van egy Start gomb a programban, illetve ha végeztünk, Stopot kell nyomni. Ha ezt valaki elfelejti, olyan, mintha nem is dolgozott volna. Home officeban egy belső chaten vagyunk ellenőrizve, mindig "zöldnek" kell lenni, minden emailre 15 percen belül válaszolni és minden hívást azonnal felvenni. Aki nem veszi fel a telefont a főnöknek, aznapra szabadságra írják ki. Én ezt ebben a formában eléggé erőteljesnek érzem még akkor is, ha már voltak az előző dolgozókkal problémák, ugyanis erre fogják, hogy ennyire kontroll alatt vagyunk.



jan. 19. 10:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nem vészes elvárások ezek. Hogy a gépnél ülj (zöld legyél), válaszolj a mailekre, felvedd a telót.


Eddig oké, az már kicsit fura és érthetetlen, hogy ha valaki nem veszi fel elsőre akkor szabira írják automatikusan. És ha sz.rik? :D

jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, én voltam laza helyeken eddig, mert azok a munkáltatók azt mondták, őket nem érdekli, mit csinálunk napközben, de a munka legyen elvégezve. Ha foglalkozunk saját dologgal vagy házimunkával, esetleg elugrunk bevásárolni, őket nem érdekli, de minden legyen elvégezve, ami aznapra elő volt irányozva.
jan. 19. 10:40
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nap elején megnyomom a startot, nam végén az end-et és beírom kb mennyi volt a szünet. Nem ellenőrzik, amíg csinálom a feladataimat, nem baj, ha nem válaszolok azonnal stb.
jan. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hetente 1x beszélünk 15 percet, megbeszéljük hogy állok mindennel, kell-e valami. Dolgoztam régen olyasmi helyen amit te írsz, soha többet nem lennék rá hajlandó. Nem bírom a mikromenedzsmentet, meg a kontrollt.
jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A szabira írás törvénytelennek hangzik, és a többi is elég túlzó, például a 15 perces email válasz. Ez teljesen életszerűtlen.
jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk kérdés, hogy biztosítják-e a telefont? Ha nem a cég fizeti, akkor tulajdonképpen semmi közük hozzá.


Egyébként manapság nálunk HO-ban nem igazán érdekel senkit, hogy mikor mit csinálok. Legyen kész, amit megbeszéltünk. A napokban is volt, hogy éjfél körül még odaültem valamit befejezni, mert nappal más dolgom volt.

jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
#6 Nekem is ez volt az előző helyen, ha napközben pl. orvoshoz mentem vagy hivatalos ügyet intéztem, akkor este odaültem és megválaszoltam mindent, ami a távollétem alatt jött. És soha nem volt ebből gond.
jan. 19. 10:55
 8/21 anonim ***** válasza:
73%

7


Hat most kegyetlen leszek, de a Home Office nem azert lett kitalalva, hogy munkaidoben ide-oda maszkalj es majd este faradtan akar bepotolod gyorsan amit kell. Lehet nalad emailezgetes volt a feladat.


Valakinel meg eros gepi kodolas assembly mondjuk vagy excellel operaciokutatas meg hasonlok, statisztikai kimutatasok keszitese SPSS-ben, R nyelvben aztan prezentacio keszitese felkeszules a bemutatasra, lehet sorolni.. es ezt ugy, hogy elmesz napkozben a boltba, az orvoshoz, a NAVhoz aztan este kapkodva megcsinalod mennyisegre de nem minosegre, erre lehet ossze huzza a szemoldoket a fonok.. Ha csak nem nyomsz egy ejszakait, de akkor is a masnapi minoseg garantaltan romlik.

jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Semennyire.
jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%
Önbevallás alapon be kell jegyezni a cég központi rendszerébe, hogy mivel mennyi időt dolgoztál. Ezt ellenőrzik és ha nincs meg minden szólnak. Így lehet trükközni, hogy valamennyivel többet írsz be a valóságnál, de sokkal többet nem szabad, mert az feltűnik, hogy dolgozol de nincs kész a feladat.
jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!