Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a rosszabb, tanulni...

Melyik a rosszabb, tanulni vagy dolgozni?

Figyelt kérdés
Most nem egyetemi szintű hajtásról beszélek, mert annál nekem 100x jobban bejön a munka, de pl középiskolában anno nagyon utáltam iskolába járni úgy voltam vele, hogy dolgozni mennyivel jobb lenne, most pedig visszasírom pl a középiskolás nyugalmat.
jan. 20. 14:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
40 éves vagyok. Visszagondolva a gimis éveimre, nekem most jobb, hogy a magam ura vagyok. Suliból délután 4-re értem haza legtöbbször és akkor még tanulni kellett, plusz mozogni is valamit. Eléggé megterhelő volt ez számomra. Most sokkal szabadabb vagyok és nem kell akaratom ellenére összezárva lennem olyan emberekkel, akiket a hátam közepére se kívánok.
jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
Akinek rosszabb az elete mint egy gimis börtönben ahol órára beosztják az életét és a figyelmét, és ellátják mint egy jól tartott sertést, minimál önállósággal annál nagyon félrementek a dolgok az életben.
jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően jobb dolgozni. Az egyetemen a szünet hiányzik, nem a lazsálás, de a kikapcsolódás miatt. Ott nagyon egyenetlen volt a terhelés (nehéz szak), most a napi munka sokkal könnyedebb, de a kisebb terhelés viszont állandó, sokszor hétvégén is.
jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Leteszem a munkát és enyém a nap többi része, meg még pénzt is kapok. Csak jobb dolgozni.
jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

Középiskoláshoz képest a munka álom. Az órák 80%-át utáltam, aludtam rajtuk, vagy féltem tőlük. Folyton feleletek, dolgozatok, témazárók majd érettségi. Folyamatosan volt valami, amin stresszelhettem 14-18 éves korom között.


Ha a munka és az egyetem között kell választani, akkor az egyetem. Csak olyan órákra jártam be, amik érdekeltek (vagy kötelező volt), az egész szakom nagyon tetszett. Nem kellett korán kelni, mindenből csak annyira tanultam, amihez erőt éreztem és abszolút nem számított, hogy közgazdaságtanból kettes voltam, mert szaktantárgyakból meg ötös. Mindemellett szakmámhoz kapcsolódó helyen dolgoztam egyetem alatt is, pénzem is volt, sokat jártunk üzemlátogatásokra, terepi vizsgálatokra, szabad volt az életem stb. Egyetemistaként úgy éreztem enyém a világ.


Most dolgozok. Dolgozunk a férjemmel reggeltől estig, hogy minden meglegyen a gyerekeknek. Hogy tudjuk fizetni a lakás és a kocsihitelt. Sokszor úgy erzem, egyedül vagyunk a nagyvilágban. Baromi sokat kell küzdeni minden forintért. Alapvetően szeretem a munkahelyem, a szakmámmal dolgozok benne, de nem élek jól meg belőle. Ha a férjem nem lenne, felkopna az állam. És nem ez nem a gyerekek miatt van, mielőtt elkezdene valaki gyerek gyűlölőset játszani. Alapjáraton mi magunk sem szeretjük nézegetni, mennyibe kerül a kabát ami tetszik. De sajnos muszáj. Remélem egyszer elérünk oda, hogy ne kelljen alkalmazottnak lennünk. Mit meg nem adnék érte, ha nem kellene gondolkodnom az élet nehézségein, úgy mint egyetemista koromban.

jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Sokkal szívesebben keresek pénzt, behatárolt időtartamban, mint magoljak éjfélig és idegeljem magam a következő napi doga miatt.
jan. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Kb 10 éve dolgozom, tanulni nagyon utáltam. Én 1000x inkább dolgozom mint tanuljak. De kinek mi.
jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én tanultam. Most a munkára sincs gondom. Nincs hitel, van megtakarítás, kényelmes élet. Örülök hogy az egyetemet választottam.
jan. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Metionin ***** válasza:
83%
Tanulni egyértelműen rosszabb volt. A tantárgyak fele nem érdekelt, középsuliban keltem 5-kor, hogy beérjek, az első 3 órán általában azt se tudtam, hol vagyok, kva sok házi volt, ha kifogsz 1-2 szar tanárt, akkor még többet szenvedsz az anyaggal, adott esetben járj különórákra pluszban, szóval nekem egyértelműen a munka jobb. Egyetem alatt már végig dolgoztam és még az is jobb volt, mint a középsuli.
jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Attól függ milyen szempontot nézünk:

1. Érdekel-e, amit csinálok. Munka nyer. Középiskolában nem minden tárgy kötött le, dolgozni meg ha olyat csinálsz, ami amúgy is érdekel, leköt.

2. Időre érkezés. Munka nyer. Suliba 8ra kellett beérni, most 9re járok. Igaz, ezt munkahelye válogatja.

3. Fizetés. Suliban ilyen nem volt, munka nyer.

4. Home office lehetőség. Suliban szintén nem volt, munkában van. Munka nyer

5. Munkaidő - itt most a suli nyer, azért ritka volt a napi 8 tanóra, ha 8ra is jártam, sokszor végeztem 2kor vagy 3kor, tehát azért kevesebbet kellett bent lenni

6. Munkaidőn kívüli munka - itt a munka nyer, mivel nincs házi. Eljövök, következő munkanapig nem foglalkozok vele. Suli alatt meg a sok házi, hétvégi tanulás

7. Szabadság vs szünetek - Itt elég erősen a tanszünetek nyernek, össze se hasonlítható hosszban a mostani szabadságaimmal. Most van 20 nap plusz életkor szerint járó napok egész évre és ennyi. Ott meg tavaszi szünet, nyári szünet, őszi szünet, téli szünet volt. Most nyáron jó ha 2 hetet kiveszek, akkor szabad volt az egész nyár

8. Munkavégzés kánikula idején - suli nyer. Nyarat otthon lehetett tölteni, munkába viszont nyáron is kell járni. Kánikula alatt kellemetlen utazni, és munkát végezni is


Szóval nagyon attól függ, milyen szempontokat nézünk

jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!