Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy én is...

Miért van az, hogy én is tisztességgel dolgozok mint mások, mégis rengeteg szabadidőm van, sokat unatkozok is, mások meg olyan elfoglaltnak mondják magukat mindig?

Figyelt kérdés

Dolgozok heti 5-6 napot 8 órát tisztességgel, de munkán kívül én ráérek mindig, rengeteg a szabadidőm, nem vagyok mindig elfoglalva, mint ahogy mások szeretik magukat beállítani, hogy egy perc szabadidejük sincs. Miben lehet ennyire más az életem, mint másoké?

28/F


jan. 21. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Kérdés, milyen "kötelezettségeid" vannak még a munkán felül... Vezetsz saját háztartást? Családod, gyereked van?
jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül élsz? Vagy anyu főz mos takarít rád?
jan. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itthon élek még
jan. 21. 10:49
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez energia függő dolog, meg megszokás. Én pl. ha melóból haza értem nem nagyon csináltam már semmit, de volt olyan munkatársam aki meg nagyon aktív volt.

Meg kicsit az van, hogy minél kevesebbet csinál az ember annál inkább érzi azt, hogy semmihez sincs kedve, ereje.


ma 10:45

Takarítás heti fél-1 óra, főzés megoldható úgy, hogy ne legyen kínszenvedés, akár mást is lehet közben csinálni, több napra főzni. Szóval ezek a napi szinten ha valakinek csak magáról kell gondoskodni nem vesznek el még 1 órát se.

jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Akihez hasonlítod magad, azok hasonló körülmények között élnek vagy máshogy? Mert nem mindegy.

Óriási különbség van, ha:

van parkapcsolat-nincs

van gyerek-nincs gyerek

egy gyerek-több gyerek

háziállat van-nincs

családi ház-lakás

térköves, max füves udvar-kiskert, sok növény

rokonokkal van kapcsolattartás-nincs

sok rokon - nincs rokon

szülők a közelben-szülők az ország tavoli pontján

stb.

Mind befolyásolja a teendőket, az időbeosztast.

A munka se mindegy, ha valakiben kiöli az energiát, akkor kevesebb tennivalót is rengetegnek érezhetünk munka után.

jan. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is heti 40 órát dolgozok, de mivel csak heti 2 nap kell bemenni az irodába és az is csak 15 percre van, nekem is rengeteg a szabadidőm. Sportolok, kutyázok, háztartást intézem, barátokkal vagyok, de ezek mellett is sok marad. Mi lenne ezzel a baj? Szerintem az emberek 80%-a a fél karját adná, ha cserélhetne velem. Persze te is kitalálhatsz valamit, amivel leterheled magad, pl. ha tanulsz is munka mellett, de akkor meg azon fogsz problémázni, hogy semmi szabadidőd.
jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még engem is elterottak otthon meló mellett, akkor nekem is rengeteg szabadidőm volt. Ha megbetegszenek, meghalnak anyádék, te is szopni fogsz meglátok kisgyerek.
jan. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mamahotelben persze hogy sok időd van.

Én naponta főzök magamra az 30p legalább. Vásárlás heti szinten közlekedéssel együtt simán elvisz 2 órát az életemből. Lakás kitakarítása megint csak 1-2 óra. Szval önmagában az hogy nem mamahotelben lakok vagy 8 óra - t jelent.


De heti 4x elmegyek edzeni az alkalmanként mindennel együtt 2 óra és azokon a napokon nem fogok tudni barátokkal találkozni(kivétel ha hétvége). Ez megint csak -8 óra hetente.


És akkor nem beszéltem párkapcsolatról, nem is beszélve gyerekről vagy éppen mással leszervezett programról.

jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eleve sok esetben nem arról van szó, hogy valaki elfoglalt, csak az adott illetővel (most éppen veled) nem akar találkozni.
jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én egyedül élek, a kaja-takarítás-bolt kötelezőkön kívül alapból vannak hobbijaim, így nem mindig érek rá. Volt, hogy annyira besűrűsödtek a programok, hogy egyiket a másik miatt kellett lemondanom.


Az megint más kérdés, hogy 28 évesen sokan már a párjukkal élnek, vagy családjuk van, az meg elég nagy kötöttséget jelent.

jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!