Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Füldugóról hogy lehet leszokni?

Füldugóról hogy lehet leszokni?

Figyelt kérdés

6 éve mindennap azzal alszom.

Autista is vagyok, szóval a zajokra különösen érzékeny.


Néha próbáltam anélkül elaludni, de nem ment. Hosszátávon viszont jó lenne lejönni róla.



jan. 29. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először próbálj meg oldalt feküdve a kispárnát a füledre tenni. Így el tudsz aludni,de ha később lecsúszik a füledről,az már nem lesz gond.
jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azonnal lecsúszik, próbáltam.
jan. 29. 11:41
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
miért kellene leszokni róla? 25 éve füldugóval alszom, semmi bajom.
jan. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%
Mi bajod vele? Ha rendszeresen cseréled és nem kapsz tőle fülgyuszit, akkor nem kell letenni.
jan. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Maximálisan megértem a helyzetedet, hasonlóval küzdök.


Nekem youtube-ról három relax-hang (különböző ablakokban való) egyszerre történő lejátszása szokott segíteni. Az egyik például egy 24/7 relax zene, a másik sima madárcsicsergés, a harmadik pedig valamilyen víz (folyó, tenger, szökőkút). Ezeket írd be a keresőbe, keresd ki a 8-10 órás videókat és indítsd el három különböző ablakban. Többségükben nincs reklám. Viszont nyilván így az áramszámla valamivel több lesz, de szerintem hosszútávon jobban megéri a füled egészsége-komfortérzeted. Mert még ha nem is feltétlenül rossz a füldugó használata, azért mégsem "illik" az oda.


31f

jan. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szintén autista vagyok. Én majdnem minden nap használom (szinte egész nap). Éjszaka próbálok nélküle aludni, de nem tudom kipihenni magam, a zajokra sajnos könnyen felébredek. Inkább nappalra igénylem, mert nagyon zavarnak a zajok, csak füldugóban vagyok nyugodt, így tudok koncentrálni, figyelni. Jókat ír az 5 -ös. A relax zenéket, withe noise próbáltam egész éjszaka bekapcsolva is, de mostanában a teljes csend muszáj nekem. Azért jó leszokni a füldugóról, mert a hosszútávú használata növeli a zajérzékenységet annál akinél van és az utcán az átlagos zajok is egyre nagyobb kínt okoznak. Elvileg fokozatosan kellene hozzászoktatnunk magunkat a zajokhoz, eddig nekem sajnos nem sikerült.
jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kutyát akarok örökbefogadni és hallani szeretném ha éjjel baja van.


Ezért akarok leszokni róla.

jan. 29. 17:51
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is évek óta csak ezzel tudok elaludni és el sem tudom képzelni hogy előtte hogy bírtam nélküle...

nekem kegyetlen lenne róla leszokni

jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#3 vagyok: nekem is van kutyám, alszik ő is éjszaka...
jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kivéve ha felkel pisilni vagy egyéb baja van...
jan. 30. 17:02
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!