Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez felvágásnak/nagyképűségnek...

Ez felvágásnak/nagyképűségnek számít?

Figyelt kérdés

Sajnos a gimiben magyarból nagyon butának érzem magam és sűrűn mondom az osztálytársaimnak, hogy ezt a tárgyat nem szeretem/nem vagyok jó belőle és milyen rossz érzés.

De viszont matekból jó vagyok és órán igyekszem. Néha túl lelkesnek tűnök és igyekszem 100 százalékosan odatenni magam és a legnehezebb kérdéseket is megválaszolni. Néha viszont nem veszem észre figyelmetlenségből, hogy más helyett válaszolok meg egy kérdést. Ez tudom zavaró tud lenni de nem szándékos. A többiek meg matekból mondják hogy butának érzik magukat amiatt hogy sokszor tudom a választ. Múltkor mondtam nekik hogy nem kell így érezniük mert ők is ügyesek és mindig biztatom őket. Szeretem a tárgyat és jó érzés hogy valamiből én is jó vagyok, de kicsit szégyellem magam, hogy az osztálytársaim meg rosszul érzik magukat miattam. De ha meg full csendben lennék órán akkor meg a tanár furcsállná/szólna rám.



febr. 7. 08:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok nagyképűnek tűnni az osztálytársaim előtt...
febr. 7. 08:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat beszélgettek a tananyagról. Matekos aggyal még sokra viheted, nem vagy nagyképű.
febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát, nem lennék az osztálytársad. És attól még néha csendben maradhatsz, ha nem is mindig Te beszélsz.
febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj oda, hogy ne válaszolj mások helyett. De amiatt nem kell aggódnod, hogy te tudod, mások meg nem.

Ha ennyire érdekel a matek, járj valami szakkörbe, foglalkozz vele pluszban. Akkor nem a sima órán kell kiélned a matekszenvedélyedet.

febr. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 steven95 ***** válasza:
53%

Egy picit.. kérkedő. "Meg akarom mutatni mindenkinek hogy én erre is tudom a választ". Talán azt kell megtanulnod, hogy ha meg van a válaszod, akkor egyszerűen örülj ennek magadban mert segítség nélkül megoldottad. Ennyi elég. Tehát a kérdés viszont nem az hogy baj hogy mindenre tudod a választ, ha nem az hogy miért "fontos" ezt mindenkivel mindig megosztanod? Ez egy picit egosimogatás. Akkor is elérsz eredményeket, akkor is megértesz magasabb matematikai koncepciókat és akkor is a javadra válik mindez ha ezt nem prezentálod "kényszeresen".


Gondolom szereted ha van időd egy feladatra, hogy megtaláld a választ és kifejezetten utálod, ha úgy érzed nem adtak rá elég időd, sőt! még meg is mondják, és ez felbosszant mert ezt magadtól akartad.


Nem csak te érzed így. Viszont mikor önkéntelen bekiabálod a választ, akkor az ugyanúgy lelkes de kevesebb matematikai érzékkel megáldott ember ugyanazt érzi mint fentebb írtam. Tudják hogy valószínűleg tudod. Miért "félsz" attól, hogy esetleg azt gondolják nem tudod?


Szerintem nagyon jó hogy észrevetted magad. :) Ha "segítő" szándékkal mondanád a választ, inkább a megoldás algoritmusában segítsd a barátaid, játssz pedagógust térképezd fel a logikájukat , ismerethiányukat és foltozd be, vezesd rá őket, hogy megmaradjon az érzés nekik hogy övéké volt a tényleges munka, ők "agyaltak" rajta., hogy magukénak érezzék a megoldást.


Jó vagy. Akkor ideje hogy mások is feltornázzák ide magukat a képességeiknek megfelelően. Biccens a tanárnak, vagy mond hogy igen meg van a válasz, de másnak adok lehetőséget... stb.

febr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Matekos agy, gyorsan jár, az átlag még fel sem fogta a kérdést, te már ki is mondtad a választ.

Kicsit meggondolatlan vagy, de nem nagyképű.

Próbáld magad visszafogni, hogy ne mondd be a megoldást.

febr. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
Ahhoz, hogy elérj valamit az életben, kell egy egészséges méretű, megalapozott arc. Ne aggódj, ha mások szerint nagyképű vagy, amíg ezt nem a kárukra érzékelteted. Viszont azt meg kell tanulnod, hogy másoknak is teret adj.
febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Senior Séf ***** válasza:
100%
Teljesen természetes,hogy az ember azt szereti csinálni, és arról szeret beszélni, amiben jó.
febr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!