Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az 1999-es nagy havazásról...

Az 1999-es nagy havazásról milyen emlékeitek vannak?

Figyelt kérdés

Ma dobta fel egy Facebook poszt, hogy 25 éve ilyenkor volt valami egész országot megbénító havazás, több nagyváros pl .Miskolc, és rengeteg kis falu el volt zárva, embermagasságú hótorlaszok, stb.

A kérdésem, hogy ti hogy emlékeztek vissza? Tényleg annyira gáz volt ahogy, ahogy olvasni róla? Hogyan jutottak be az emberek pl. munkahelyre, orvoshoz, vagy bevásárolni?

Én '98-as születésű vagyok, így értelemszerűen nem emlékezhetek rá.

Ezért kérdezem, hogy kinek mi maradt meg az akkori hóhelyzetből?

Ugye 2013 márciusában volt még komoly hóhelyzet, arra már emlékszem, attól mennyivel volt rosszabb a '99-es?



febr. 11. 21:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
87-es vagyok, még 2013-ra sem emlékszem 🤷‍♀️
febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Az sincs képben, hogy mit ettem tegnapelőtt reggelire... De a kérdés érdekes.
febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
91%
Én már felnőtt voltam akkor, de nem emlékszem semmi igazan durvára.
febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

2013-ban az a márciusi havazás csak a szél miatt volt vészes. Egyébként mennyiségre nem volt sok. Napközben 0 fok felett volt a hőmérséklet és vakítóan sütött a Nap. Kertünkben a kis beton utacskán ellapátoltam a havat a betonra fagyott jégről. Másnap a Nap annyira felmelegítette a jeget, hogy alá tudtam nyúlna lapáttal és szépen fellapátoltam az összeset. Közben a hó annyira összefagyott, hogy a szél már nem tudta hordani. Így míg egyes utak napokig járhatatlanok voltak környékünkön, addig a mi kertünkben már szombat déltől csontszáraz, letakarított utacskán lehetett sétálgatni. :-)


1999-ben valóban volt havazás, de akkor ez még nem volt akkora csoda. A vonatok késve közlekedtek, egyes hegyi falvak pár napig el voltak zárva a külvilágtól.


De ez csak neked furcsa. Én 1973-ban születtem, és 2000 előtt még a telek 2/3-ában volt pár napig ilyen időszak. Így nekünk természetes volt, hogy ez a tél velejárója.


Komoly hóhelyzet utoljára 1987-ben volt. Na, az kemény volt! Keress rá arra, kérdező!

febr. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%
8 éves voltam, fogalmam sincs, valószínűleg a plüsseimet küldtem épp háborúba egymás ellen és nem azzal foglalkoztam, hogy nem járnak a vonatok.
febr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Középiskolás voltam már 99-ben, de semmi különösre nem emlékszem. Felénk biztos nem volt semmi extra.
febr. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Rémlik , kimaradtak a buszok , autóutak sem voltak járhatók , melóba gyalog mentem oda 1 óra kimerítő séta . Utolsó kemény fagyos országos tél 2009 dec vége jan közepe, állandóan esett valami ami vastag réteget képezett csúszott .
febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Psycho ***** válasza:
100%

Városi arc vagyok, megyeszékhelyen lakom. 5. osztályos voltam akkor. A nagymamám elkísért a nagy hó miatt a suliba. A buszok rengeteget késtek, és dugig voltak emberekkel, mivel sok járat kimaradt (kb. azonosítani sem lehetett, melyik "menetrendszerinti" járatra szálltál fel).

Az első órára nem értem be, a másodikra igen. De nem is voltak rendes órák megtartva, osztályfőnöki volt mindegyik. Az osztálynak vagy egyharmada hiányzott. Tanárok is.


Négy óra volt megtartva, de a harmadik óra után hazaengedett engem az ofő, hogy szegény mamának ne kelljen végigülnie az egészet.


Jó nagy hó volt, az fix. Durva, hogy '99 már 25 éve volt 🤔

febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok, még annyi jutott eszembe, hogy valamikor a '90-es évek közepén volt egy tél (talán 1996-ban?) amikor Budapesten befagyva láttam a Dunát. Azon nagyon elcsodálkoztam, mert akkor már 5 éve jártam oda egyetemre és ez volt az első eset, hogy ilyet láttam. Hó nem tudom mennyi volt, lehet, hogy csak hideg volt.

Ill. asszem 2007. januárjában volt egy olyan tél, amikor a befagyott Mosoni-Dunán sétálgattam. Na, nem a meder közepén, hanem a széle közelében, ahol láttam, hogy a meder aljáig nincs víz csak jég.

De 2017. januárja is emlékezetes nekem, mert akkor Győr szélén egy felduzzasztott horgásztavon korcsolyáztam több alkalommal is. Nemrég beszélgettem valakivel erről, aki elmondta, hogy akkor ő autóval (!) is ráment annak a tónak a jegére. Akkor viszont, erre biztosan emlékszem, száraz hideg volt, tehát hóakadály nem volt.

febr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Így évszám alapján nem emlékszem rá... 12 éves voltam akkor, szóval biztos, hogy sok mindenre emlékszem abból az évből, de nem tudom belőni, hogy mikor volt nagy havazás. Egyre emlékszem, de akkor már 9-es voltam, szóval az 2001 kellett, hogy legyen, akkor szinte minden iskolában hószünetet rendeltek el, kivéve a miénkben, de ezt persze nem tudtuk, mert a hírekben azt mondták, hogy mindenhol szünet lesz.
febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!